HALK KÜTÜPHANESİ HALKIN HİZMETİNDE

HALK KÜTÜPHANESİ HALKIN HİZMETİNDE

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ‘nun göreve başladıktan sonra teknolojik imkânlarla donatarak eğitim merkezine dönüştürdüğü belediyeye ait kütüphane sunduğu imkânlarla ilçedeki ihtiyaç sahibi öğrencilerin umudu haline geldi.
Pandemi nedeniyle Mart ayından itibaren zorunlu olarak ziyaretlere kapılarını kapatan kütüphane ve eğitim merkezi tadilata alındı.
Önümüzdeki günlerde pandemi tedbirleri uygulanarak yeniden öğrencilere hizmet vermeye başlayacak.
Başkan Beyoğlu, “Yeni dönemde gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik imkânları artırarak devam ettireceğiz” dedi.

Pandemiden Önce İlgi Odağı Oldu

Şeyh Şamil Mahallesinde bulunan Bağlar Belediyesi halk kütüphanesi  ismindeki halk ibaresine uygun olarak halkın hizmetinde oldu.
Pandemi süreci başlamadan önce 2020 yılının ilk 3 ayında 2753 kişi tarafından ziyaret edilen kütüphanede 1000’den fazla kişi ders çalışma imkânı buldu.
2020 yılının Ocak ayında 1066,Şubat ‘ta 1129 ve Mart ‘ta da 558 kişi ziyaret ederek belediye tarafından sunulan çeşitli imkânlardan yararlanırken,2019 yılında 677 ve 2020 yılının ilk 3 ayında 390 olmak üzere 1066 kişi ders çalışma imkanı buldu.
Ders çalışmaya gelen öğrencilere belediye tarafından rehberlik hizmeti desteği sağlanırken, ,kaynak kitap ve test kitapları gibi imkânlar da sunuldu.

TYT-AYT Kurslarına Devam 
Kütüphane bünyesinde ilk kez geçen yıl oluşturulan ve sunulan teknolojik imkânlarla beraber  ücretsiz hizmet veren TYT-AYT kurslarına katılan öğrencilerin 36’sı çeşitli üniversitelere yerleşmişti.
İlk yılında başarılı bir grafik çizen kurs merkezi bu yıl da ihtiyaç sahibi öğrencilerin umudu oldu.
173 öğrencinin kayıt yaptığı kursun önümüzdeki günlerde çalışmalara başlaması bekleniyor.

“İmkân Ve Tedbirleri Artırarak Hizmete Devam Edeceğiz”

Kütüphane bünyesinde pandemi koşulları için geçerli önlemleri alarak hizmete devam edeceklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Ülkemizi etkisi altına alan Korona virüs nedeniyle Mart ayından itibaren çalışmalara ara vermek zorunda kaldık. Yeni dönemde imkânları ve tedbirleri artırarak geleceğin teminatı olan çocuklarımıza hak etmiş oldukları hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Eğitim en çok hassas olduğumuz konuların başında geliyor ” dedi.

BAĞLAR BELEDİYESİ

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir