İTFAİYEMİZ 112 ACİL SİSTEMİNE ENTEGRE OLDU

İçişleri Bakanlığınca tüm acil çağrıların tek numara ve merkezden karşılanarak, sevk ve koordine edilmesi kapsamında 81 ilde ‘’112 Acil Çağrı Merkezi’’ adı altında hayata geçirilen illerden 48.si olan Batman 112 Acil Çağrı Merkezi, Vali Hulusi Şahin’in ilk çağrıyı yanıtlamasıyla hizmete girdi.

112 Acil Çağrı Merkezinin Cumhurbaşkanımız tarafından yapılacak olan açılışı öncesi, merkezde bulunan birimler gezilerek, faaliyetler hakkında bilgi alındı. İlk çağrıyı karşılayan Sayın Valimize, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Yusuf İzzet Karaman ve İller İdaresi Daire Başkanı Tarık Bahadır, ayrıca İl Emniyet Müdürü Vekili, İl Jandarma Komutanı Vekili, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Orman Müdürlüğü, İtfaiye ve AFAD yetkilileri de eşlik ettiler.

İlk etapta Belediyemize bağlı İtfaiye, Orman Yangın ve Jandarma personelinin görev almaya başladığı 112 Acil Çağrı Merkezi’nde, yakın zamanda Acil Sağlık, Polis İmdat, AFAD ekipleri de müşterek şekilde görevlendirilerek, vatandaşlarımızın yaşayabileceği acil durumlarda ivedi bir şekilde müdahale şansı yakalanarak, olası can ve mal kayıplarının en aza düşürülmesi hedefleniyor.  

Ayrıca vatandaşlara Türkçe, Kürtçe ve Arapça olmak üzere 3 dilde hizmet verecek olan merkezde; 21 çağrı karşılayıcı, 8 İtfaiye, 4 Orman İl Müdürlüğü, 4 Jandarma, 30 Acil Sağlık, 4 AFAD ve 9 Emniyet personeli olmak üzere toplamda 80 Personel gelen çağrıları alarak ilgili birimler üzerinden ekiplerin sevkini sağlayacak.

EBRU BEKEN DİNÇEL
Nova Medya Grup Başkanı
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir