Nibrasul İlim Ortaokulu Açıldı../ebru BEKEN DİNÇEL

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in kurduğu yakın diyalog ve ikili ilişkiler paralelinde gelişen dostluk üzerine, Şanlıurfa’da çok sayıda okul yapımı gerçekleştiren Kuveyt ve Katarlı hayır kuruluşlarının inşa ettiği bir okul daha eğitim öğretimin hizmetine sunuldu.
Yaklaşık bir yıl önce Said Yardım Derneği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde inşaatına başlanan, Kuveyt İnsani Yardım Derneği ve Katar İnsani Yardım Derneği tarafından finanse edilen Nibrasul İlim Ortaokulu’nda düzenlenen tören sonrası ilk dersler yapıldı.
Eyyübiye ilçesi Akçamescit Mahallesi’ndeki Zeliha Ramazan Alpan Ortaokulu yanına yapılan okulun açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, okul öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim tilaveti ve yapılan konuşmalar ile devam etti.
Törende bir konuşma yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Katar ve Kuveytli hayırseverlere teşekkür ederek, eğitim öğretimin hizmetine sunulan Nibrasul İlim Ortaokulu’nun burada eğitim görecek çocuklara ve herkese hayırlı olmasını diledi.
Vali Erin, iki yıla yakın süredir Kuveyt ve Katar’dan hayır derneklerinin, hayır sahibi insanların Şanlıurfa’da yaşayan Suriyeli çocuklar başta olmak üzere eğitime katkı sunmak istediklerini, bu hayır hizmetlerinin gerçekleşmesinde destek veren Kuveyt ve Katar Emirlerine teşekkür etti.
Suriye’de yaşanan insanlık dramına dikkat çeken ve bu durumda İslam aleminin en büyük sınavı verdiğini kaydeden Vali Erin, “Bu zaman zarfında insanlara yardım elini uzatanlarla görmezlikten gelenleri gördük. Kuveyt ve Katarlı kardeşlerimizin, Suriyeli kardeşlerimizin imdadına koştuğuna şahit olduk. Hem Türkiye’de hem de Suriye’de yaşayan bu kardeşlerimize yardım elini uzatan kardeşlerimizden Allah razı olsun” diye konuştu.
Okulun yapımında katkı sunan hayır sahipleri adına konuşan Kuveyt ve Katar İnsani Yardım Dernekleri temsilcileri de Müslüman kardeşlerine yardım ellerini uzatmalarına imkan ve kolaylık sağlayan Türkiye Cumhuriyeti’ne, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e ve okulun yapılması için katkı sunan herkese teşekkür ettiler.
Yapılan konuşmaların ardından okulun açılış kurdelesini katılımcılarla birlikte kesen Vali Erin, okulun sınıflarını ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Kuveyt ve Katar’dan gelen hayırseverlerin desteğiyle bu okulun yapıldığını öğrencilere anlatan Vali Erin, tek amaçlarının çocukların iyi eğitim alması olduğunu söyledi. (345

Ebru BEKEN DİNÇEL

 

Nova   Medya Grup Başkanı

 

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir