Mehmetçik’e Asker Selamı../ebru BEKEN DİNÇEL

Şanlıurfa’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, dün gerçekleşen çelenk sunma töreninin ardından bugün de tebriklerin kabulü ve 11 Nisan Spor Salonundaki kutlama programıyla devam etti.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin tarafından Valilik makamında gerçekleşen tebrik kabul töreninin ardından, kutlamalar yağışlı hava nedeniyle 11 Nisan Spor Salonunda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından tören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı için yayınladığı kutlama mesajının okunmasıyla devam etti.
Çeşitli gösterilerin sergilendiği programda tribünleri dolduran vatandaşlar ve protokol üyeleri Barış Pınarı Harekâtıyla simge haline gelen asker selamıyla Mehmetçik’i selamladı.
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin programda yaptığı konuşmada Cumhuriyet Bayramını kutlayarak; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, yokluklar içerisinde adeta destan yazarak kazandığımız Kurtuluş Savaşı’nın ardından, bu destanın sahibi olan milletimize yönetim hakkını veren Cumhuriyetin ilanı, milletimiz için olduğu kadar dünya için de bir dönüm noktasıdır. Yüzyıllarca dünyaya hak, hukuk ve adalet yayan bir milletin ortadan kaldırılmasına yönelik girişimleri canı pahasına bertaraf ettiği büyük bir mücadelenin ardından kurulan yeni Türkiye Devleti, idare şeklini Cumhuriyet olarak belirlemiş, savaş meydanlarında elde ettiği başarısını tüm dünyaya kabul ettirmiş ve bu başarısını Cumhuriyeti ilan ederek taçlandırmıştır. Köklü bir devlet geleneğine ve adalet anlayışına sahip olan milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti ile dünya devletleri arasındaki yerini 96 yıldır kararlılıkla sürdürdüğü sosyal, siyasal ve ekonomik kalkınma hamleleriyle güçlendirmiş, etnik kökeni ne olursa olsun tüm vatandaşlarını Türk Ulusu adıyla bir araya getirmiştir” dedi.
Türk Milletinin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen düşmanın, bu hevesinden vazgeçmediğini anımsatarak konuşmasına devam eden Vali Erin; “Kırk yıldır milletimizin başına bela edilen PKK terör örgütü, FETÖ ve benzeri yapılanmalar ile kararlılıkla mücadele eden milletimiz, bugün her zamankinden daha güçlü şekilde milli bir şuura sahiptir. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkes, farklı düşüncelere ve farklı etnik yapılara sahip olduğunun bilincinde ancak büyük fedakârlıklarla kurduğu devletine sahip çıkmakta, kardeşliğini, birlik ve beraberliğini güçlendirerek terör örgütlerine, ihanet şebekelerine ve emperyalist teşebbüslere geçit vermemektedir. Devletimizin kararlı mücadelesi ve silahlı kuvvetlerimizin kahramanlığı sayesinde yurt içinde bitme noktasına gelen bölücü terör örgütü PKK, sınırlarımızın ötesinde de süpürülmeye başlanmış, milletimizin huzur ve güvenliği için tarihe geçecek çok önemli adımlar atılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti, bugün askeri kabiliyetinde olduğu kadar siyasi başarısıyla da dünyada en çok konuşulan devlettir. Hem yurt içinde hem de yurt dışında gerçekleştirilen büyük operasyonlar ile tarihe damga vuran Türkiye Cumhuriyeti, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekâtlarıyla hem sahada hem de masada kazanan taraf olmuştur. Cumhuriyetimizin 96’ncı yılını kutlarken, bir taraftan terör örgütleriyle en şiddetli şekilde mücadelemizi sürdürüyor, diğer taraftan da tüm kesimleri kucaklamaya, birlik ve beraberliğimizi temin etmeye yönelik sosyal, ekonomik projelere ağırlık veriyoruz. Bu aziz milletin önüne konan engellerin bitmediğinin ve bundan sonra da bitmeyeceğinin farkındayız. Ancak birlik ve beraberliğimizi, ortak yaşama inancımızı geçmişten aldığımız ilhamla sürdürmek suretiyle dimdik ayakta durmaya, uluslararası gelişmeleri yakından takip ederek bu millete gelecek tehlikeleri önceden hesaplayacak ve buna yönelik tedbirleri almaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları akşam düzenlenecek olan kabul töreniyle devam edecek. (331)

 

Ebru BEKEN DİNÇEL

 

Nova   Medya Grup Başkanı

 

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir