30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yılı Diyarbakır’da Coşkuyla Kutlandı../ebru BEKEN DİNÇEL

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Etkinliklere Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Ak Parti Milletvekili Ebubekir Bal, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, askeri ve mülki erkan, Gaziler, şehitlerimizin yakınları ile Diyarbakır halkı katıldı.
30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri Anıtpark’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende daha sonra Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu tarafından Diyarbakır Valiliği ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenkleri anıta sunuldu. Ardından 7. Kolordu ve Garnizon Komutanlığı çelengi anıta bırakıldı.
Çelenk sunma törenden sonra Valilik Makamında gerçekleşen tebrikat programında Sayın Güzeloğlu ve Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, tebrikat törenine katılanların tebriklerini kabul etti.
Tebrikat töreninin ardından Valilik önünde gerçekleştirilen kutlama programda Sayın Güzeloğlu, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım tören aracıyla vatandaşları selamladı. Selamlamanın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Protokolün yerini almasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama mesajı okundu.
7. Kolordu ve Garnizon Komutanlığından Bakım Üsteğmen Doğuhan Şahin, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmanın ardından, öğrenciler tarafından şiirler okundu.
Kutlama programı Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Halkoyunları ekibinin gösterisinin ardından 7. Kolordu Bölge Bando Komutanlığı Bandosu tarafından hazırlanan müzik dinletisiyle devam etti. Törene katılan birliklerin geçişinin ardından tören sona erdi.

 

Ebru BEKEN DİNÇEL

 

Nova   Medya Grup Başkanı

 

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir