Sayın Güzeloğlu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinliklerine Katıldı../halil ibrahim DİNÇEL

Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün 81. ölüm yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katıldı.
Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen etkinliklere katıldı. Etkinlikler, Anıt Parkta bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreniyle başladı. Törene Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Garnizon Komutan Vekili 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Ali Özmen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, askeri, mülki ve adli erkân, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Anıtpark’ta düzenlenen törende Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Atatürk Anıtına Diyarbakır Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi’nin çelengini sundu. Ardından 7. Kolordu ve Garnizon Komutanlığının çelengi Garnizon Komutan Vekili 8. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Ali Özmen tarafından sunuldu.
Çelenk sunumunun ardından saat 09.05’te sirenlerin çalması ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte bayraklar göndere çekildi. İstiklal Marşının bitiminde ise bayraklar yarıya indirildi.
Anıt Park’ta yapılan çelenk sunma törenin ardından Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi’nde Atatürk’ü Anma programı yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, Edebiyat Öğretmeni Gizem Tanış ve Türkçe Öğretmeni Muzaffer Koç ‘Atatürk’ün Hayatı’ konulu sunumu yaptı.
Sunumun ardından Selahattin Eyyubi Anadolu Lisesi öğrencileri Jiyan Gün ile Hayrunisa Aküzüm tarafından “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” ile “Atatürk’ü Gördüm Düşümde” adlı şiirler okundu.
İl Milli Eğitim Müdürü Doç.Dr. Feysel Taşçıer tarafından ise “Atatürk ve 10 Kasım” konulu bir konuşma yapıldı.
Okunan şiirler ve yapılan konuşmaların ardından Yüzbaşı Murat Albay ile Teğmen Tuğba Kopar tarafından “Atatürk’ün Asker Kişiliği” konulu bir sunum yapıldı.
Programın sonunda Güzel Sanatlar Lisesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından Atatürk’ün sevdiği eserler seslendirildi. Program seslendirilen eserlerin ardından sona erdi.

Halil İbrahim DİNÇEL

 

Nova   Medya Grup

 

Yönetim Kurulu Başkanı

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir