“MUĞLA’DAN MARDİN’E, MARDİN’DEN TRABZON’A MEDENİYETLER BULUŞMASI PROJESİ” TRABZON’DA YAPILAN TANITIM TOPLANTISI İLE FAALİYETE BAŞLADI.

   İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum Kuruluşları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Muğla’dan Mardin’e, Mardin’den Trabzon’a Medeniyetler Buluşması Projesi” Trabzon Maçka İlçesinde yapılan tanıtım toplantısı ile faaliyete başladı. Proje kapsamında 26 – 30 Eylül 2019 tarihleri arasında Trabzon Uzungöl’de “Kadın Eli Kültür Sanat” etkinliği gerçekleşti. Kaymakamlığımıza tahsis edilen stantta, GAP İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen Kaymakamlığımız Hayatı Gümüşle İşleyenler Projesince üretilen ürünlerin tanıtımı yapıldı. Ülkemizin zenginlikleri olan farklı medeniyetlerin buluşmasına Trabzon ve Muğla’dan gelen katılımcılarla birlikte, Kaymakamlığımız Hayatı Gümüşle İşleyenler Projesinin kurs öğretmeni ve kursiyerler katılım sağladı. 2020 Temmuz Ayında Muğla’da yapılması planlanan medeniyetler buluşmasında, Tasarımcı Siber BECAN koordinasyonunda sahnelenecek defilede 2020 Haziran Ayı sonuna kadar projemizde üretilen takılar sergilenecek.

Ebru BEKEN DİNÇEL

Nova Medya Grup Başkanı

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir