BAŞKAN KAVUŞ, DUTLU MİLLET BAHÇESİ KAMP ALANI VE OYUN PARKURUNDA ÇOCUKLARA OYUNLARINDA EŞLİK ETTİ

BAŞKAN KAVUŞ; “SİZLER İYİ VE DONANIMLI BİR İNSAN OLMA YOLUNDA İLERLERKEN, BİZ DE TÜM İMKANLARIMIZI YOLUNUZA SERECEĞİZ”

  Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Yaz Kur’an Kurslarına giden çocuklar için Dutlu Millet Bahçesinde kurulan kamp alanı ve oyun parkurunu ziyaret ederek, onlara oyunlarında eşlik etti. Çocuklara ve gençlere tavsiyelerde de bulunan Başkan Kavuş, ‘Sizler iyi insan olma ve donanım kazanma yolunda ilerlerken bizde tüm imkanlarımızla yanınızda olacağız’ diye konuştu.               

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Dutlu Millet Bahçesinde Genç KOMEK Yaz Kur’an Kurslarına giden çocuklar için kurulan kamp alanı ve oyun parkurlarında çocukların misafiri oldu. Konya Büyükşehir Belediyesi ile Konya İl Müftülüğü’nün işbirliğiyle düzenlenen kurslara giden öğrenciler için gerçekleştirilen etkinliğe katılanların her biriyle tek tek sohbet eden Başkan Kavuş, alanda kurulan parkurda çeşitli oyunlarla yazın keyfini doyasıya çıkaran çocukların oyunlarına da eşlik etti. Başkan Kavuş ayrıca, eğitmenlerden de eğitimlerin kapsamı ve muhteviyatı hakkında da bilgi aldı. 

“ÇOCUKLAR, ONLARCA OYUNLA EĞLENİRKEN VE EĞİTİCİ FAALİYETLERLE BİLGİLENDİRİLİYOR” 

7-16 yaş arası kız ve erkek öğrencilerin ağırlandığı yaz kamplarında çocuklar eğlenebilecekleri oyunların yanı sıra siyer, hadis,AFAD, trafik, arkeolojik kazı, sağlıklı beslenme gibi konularda uzmanlardan eğitim alıyor.  Çocukların, tatillerini en güzel şekilde değerlendirmelerine olanak sağlayan kamp ve oyun parkurundan günlük yaklaşık 400 çocuk yararlanıyor. 9 Ağustos’a kadar devam edecek kamp eğitimlerinde öğrenciler halat çekme, balonla bardak taşıma, penguen, engel parkuru, çuval yarışı, bocce, tabu ve okçuluk gibi eğlenceli oyunlara ve eğitici faaliyetlere katılıyor. Çocukların oyunlarına eşlik eden ve derslerine katılan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, onlarla yaptığı kısa sohbette “Sizler derslerinize çalışmaya ve Kur’an-ı Kerim öğrenmeye devam ettikçe, bizler de sizler için parklar ve oyun alanları açmaya, böylesi aktivitelerle eğlenip öğrenmenize katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

 BAŞKAN KAVUŞ; “ÖĞRENDİKLERİNİZİ SÜREKLİ TEKRAR EDİN Kİ, UNUTMAYIN”

Konya Büyükşehir Belediyesi ve üç merkez ilçe olarak çocukların ve gençlerin her zaman yanında olacaklarını kaydeden Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Yaz dönemi boyunca öğrendiklerini, edindiğiniz alışkanlıklarınızı unutmayın. Yıl boyunca tekrar edin.  Yaz tatili bittikten sonra da Kur’an-ı Kerim okumaya devam edin ki hafızanızdan silinmesin. Bu tip okullar ve kurslar sizlerin yetişmesinde çok önemli. Burada çok değerli eğitimler veriliyor. Bu sebeple benim çocuğum da Meram Belediyesinin Yaz Spor Okuluna gidiyor. Sizleri de önümüzdeki yıl bu eğitimlerinizin yanında belediyemizin spor okuluna da bekliyorum. Sizler iyi ve donanımlı insan olma yolunda ilerlerken bizlere düşen de tüm imkanları sizlerin ayaklarına sermek olacaktır.”

Daha sonra çocuklara ve gençlere kendilerinden neler beklediklerini soran Başkan Kavuş, onların istek ve önerilerini dinledi.

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir