Anasayfa / Bölgesel Haberler / ZORKUN YAYLASI ÇOCUK ŞENLİĞİ’NDE KAYITLAR VE HAZIRLIKLAR HIZLA DEVAM EDİYOR

ZORKUN YAYLASI ÇOCUK ŞENLİĞİ’NDE KAYITLAR VE HAZIRLIKLAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Osmaniye’nin en önemli kültürel ve sosyal organizasyonlarından biri olan Osmaniye Zorkun Yaylası 26.Çocuk Şenliği’nde yarışmalara kayıtlar ve organizasyonun hazırlıkları devam ediyor. 30 Temmuz Salı günü başlayacak etkinlikler, 4 Ağustos Pazar günü yapılacak final programı ile tamamlanacak. 20 farklı kategoride düzenlenen yarışmalara katılmak isteyen çocuklar Zorkun’da belediye bürosunda kayıtlarını yaptırmaya başladılar.

ŞENLİK 30 TEMMUZ’DA AÇILIŞ KORTEJİ İLE BAŞLIYOR

Zorkun Yaylası 26.Çocuk Şenliği 30 Temmuz Salı günü saat 17.00’da Orman İşletme Müdürlüğü önünden başlayacak. Mehter takımı eşliğinde yapılacak kortej yürüyüşü Zorkun Şenlik Tepesi’nde tamamlanacak. Aynı gün futbol turnuvası ve çeşitli etkinlikler başlayacak.

ETKİNLİKLER HAFTA BOYUNCA DEVAM EDECEK

Zorkun Yaylası 26.Çocuk Şenliği 4 Ağustos Pazar günü saat 11.00’da başlayacak final etkinliklerine kadar hafta boyunca devam edecek. 31 Temmuz Çarşamba günü bilgi yarışması ve voleybol turnuvası, 1 Ağustos Perşembe günü ise satranç turnuvası düzenlenecek. 2 Ağustos Cuma günü ise çeşitli yarışmalar ile birlikte akşam şenlik tepesinde Oğuzhan Yıldız konseri ardından Menderes Demir’in koordinesinde Türk Dünyası Kısa Film yarışmasında derece almış yapıtların olacağı film gösterimi yapılacak.

TÜM YARIŞMALARIN ELEMELERİ 3 AĞUSTOS CUMARTESİ GÜNÜ YAPILACAK

3 Ağustos Cumartesi günü ise 20 farklı daldaki yarışmaların elemeleri yapılacak. Saat 11.00’da başlayacak yarışmalar gün boyunca devam edecek. Günün sonunda ise futbol turnuvasının final maçı oynanacak. Aynı günün akşamında ise kamp kuracak izciler ateş yakacak ardından ise Aziz Mehmet Keskiner ve öğrencileri konser verecek. Günün finalinde ise yapımcılığını Abdurrahman Keskiner’in yaptığı ve Dervişpınarı ile Osmaniye arasında çekilen ‘Çocuklar Çiçektir Kuduz’ isimli filmin gösterimi yapılacak.

ŞENLİK 4 AĞUSTOS PAZAR GÜNÜ TAMAMLANACAK

Zorkun Yaylası 26.Çocuk Şenliği 4 Ağustos Pazar günü saat 11.00’da başlayacak final etkinlikleri ile tamamlanacak. Final etkinliğinde çeşitli gösteriler, yarışmaların finalleri ile pek çok etkinliğe imza atılacak. Türk Dünyasında gönüller fatihi Bünyamin Aksungur da kısa bir konser verecek.

Şenlik kapsamında yaklaşık 20 farklı daldaki yarışmaların yanı sıra kültürel etkinlikler, animasyon gösterileri, konserler, sürpriz eğlenceler, şişme oyun alanları gibi etkinlikler düzenlenecek.

Zorkun Yaylası 26. Çocuk Şenliği’nini programının netleştiğini ve çalışmaların devam ettiğini belirten Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, çocuk yüreği taşıyan 7’den 77’ye herkesi bu şenliğe davet etti.

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir