TOROSLAR BELEDİYESİ ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASININ ÖDÜLLERİ, SAHİPLERİNİ BULDU

Toroslar Belediyesi’nin bu yıl ilk kez organize ettiği Çocuk Hakları temalı ‘Ulusal Kısa Film Yarışması’nın’ ödülleri, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen final gecesinde sahiplerini buldu.

Ödül törenine; Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin Baro Başkanı Ali Er, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Başkanı Hamit İzol, Belediye Meclis Üyeleri, jüri üyeleri; Akademisyen Prof. Dr. Mutlu Parkan, Yönetmen Feride Kaytan, dizi ve sinema oyuncuları Açelya Topaloğlu ile Yonca Cevher, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Ruşen Ayşen Ayılgan ile yarışmacılar ve sanatseverler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan ödül töreni öncesinde bir konuşma yapan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, bu yıl ilkini düzenledikleri Ulusal Kısa Film Yarışmasını, Uluslararası düzeye taşımayı amaçladıklarını belirterek, yarışmaya katılımın fazla olmasından dolayı da büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Akademisyen, yönetmen ve sanatçılardan oluşan jüri üyelerine de yarışmaya sundukları katkılarından dolayı teşekkür eden Başkan Tuna, bu yıl Çocuk Hakları konusunu tema aldıkları yarışmanın Çocuk istismarına karşı toplumun bilinçlendirilmesi, ailelerin uyarılması ve özellikle çocukların haklarının korunması noktasında bir  farkındalık oluşturacağına inandıklarını belirterek; “Dini, dili ırkı ne olursa olsun bütün çocuklarımızın hepsi eşit.Onların haklarını gasp etmeye yönelik iş ve işlem içerisinde olanların tamamına karşıyız ve bu anlamda yüreğimiz tek ve çocuklarımız için atıyor” dedi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir