Sarıçam Platformu Farkını Hissettirdi

Sarıçam Belediyesi tarafından Sarıçam Platformu üyesi müteahhitlere kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıda müteahhitlerin dilek ve isteklerini dinleyen Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, çözüm noktasında gereken süreç hakkında bilgilendirme yaptı.
Sarıçam Platformu’nun 6 ayda yaptıklarıyla farkındalığını hissettirdiğini ifade eden Başkan Uludağ, Sarıçam’ın marka değeri noktasında bu çalışmaların büyük katkısı olacağına vurguladı. Göreve geldiklerinde Sarıçam’da 29 bin civarında konutu bulunduğunu, kendilerinin ise 31 bin konuta ruhsat verdiklerini anlatan Uludağ, “Bu da Sarıçam’dan daha büyük bir Sarıçam kurulduğu anlamına geliyor. Daha nitelikli ve konsepti yüksek bir kent kuruluyor. Seyhan ve Çukurova’dan göç alabilecek umut vaat edebilen bir kent oluyor. Burası, Adana merkeze göre daha serin ve altyapı tamamlandığında yaşam konforu olarak önümüzdeki 10 yıl içerisinde Çukurova’ya alternatif olacak” ifadelerini kullandı.

Çöp toplama merkezi, 2019’dan önce kalkabilir
Altyapı çalışmaları bittikten sonra belediye olarak bölgedeki asfaltlama çalışmalarına hız vereceklerini anlatan Başkan Bilal Uludağ, hava şartları müsaade ederse Nisan-Mayıs gibi çalışmaya başlayacaklarını söyledi.
1 yıl sonra bu tür şeylerin bölgede konuşulmayacağı garantisini veren Uludağ, İlim Yolu Bulvarı’nın da 2018 yılı içerisinde biteceğini anlattı. Konuşmasında ilçe sınırları içerisinde yer alan Çöp Toplama Merkezi ile ilgili bir müjde veren Başkan Uludağ, “Çöp Tesisi, Sarıçam’ın önündeki en büyük engellerden biri. Büyükşehir Belediyesi yeni çöp tesisi için yer arayışında. Bu önemli bir gelişme. Bu tesisin kalkması noktasında kamuoyunda büyük bir bilinçlenme var. Benim tesisin 2019’dan önce kalkacağı noktasında umudum var” şeklinde konuştu.
Stadyumun karşısında 43 dönümlük bir yeşil alan bulunduğu ve oranın da yap-işlet-devret modeliyle faaliyete geçirileceğine vurgu yapan Bilal Uludağ, “İçinde macera parkının, konser alanının, kafelerin, bisiklet parkurunun, küçük araçların yarış yapabileceği bir pist olan bir proje var. Nisan ayında protokolü imzalayacağız ve yapımına başlanacak. Orası sadece Sarıçam’a değil, bu bölgeye hitap edebilecek bir kompleks olacak. Bunun yanında bölgede 2018 içerisinde bölgede 50 noktada park ve bahçe de yapılacak” dedi. Başkan Uludağ ayrıca, Sarıçam Platformu’nun düzenleyeceği konsere desteklerinin de tam olduğunun altını çizdi.

Konserle 100 bin kişi Sarıçam’a getirilecek
Sarıçam Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Taner Talaş da Adanalı’nın Sarıçam’ı tam anlamıyla tanımadığını ifade ederek, platformun temel amacının Sarıçam’daki kamu ve özel sektör yatırımlarını Adana’ya tanıtmak olduğunu anlattı. Platform olarak önce 1. Sarıçam Çalıştayı’nı düzenleyerek müteahhitler arasındaki birliği temin ettiklerini ifade eden Talaş, ardından da Adana İnşaat Fuarı’ndaki stantlarıyla Sarıçam’ı Adana’ya tanıttıklarını vurguladı.
Gazete, sosyal medya ve direk reklamlarıyla Sarıçam’ın tanıtımına büyük katkı yaptıklarının altını çizen Talaş, önümüzdeki Mayıs ya da Haziran ayında ise çok popüler bir sanatçıyı getirerek bir konser düzenleyeceklerini, amaçlarının 100 bin Adanalıyı Sarıçam’a getirmek olduğunu anlattı. Portakal Çiçeği Festivali’nin birkaç ayağının Sarıçam’da yapılması için girişimlerde bulunulmasını isteyen Talaş, kendilerinin de bu konuda sponsor olabileceklerini ifade etti.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir