Başkan Öztürk, Muhtarlar İle Bir Araya Geldi

Millet İttifakı Kozan Belediye Başkan Adayı Musa Öztürk ilçenin merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile SODES Düşler aleminde bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulundu.        

Kozan Belediyesi SODES Düşer Alemi’nde düzenlenen toplantı Muhtarlar Derneği Başkanı Salim Açıkgöz’ün konuşması ile başladı. Açıkgöz konuşmasında böyle bir günde bizleri bir araya getiren belediye başkanımız Sayın Musa Öztürk’e teşekkür ediyorum” dedi.

Hizmetlerin vatandaşlara ulaşmasında köprü görevi yapan muhtarların yol göstericiliğine büyük önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Musa Öztürk, “Halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir makamda bulunmaktadırlar. Bugüne kadar muhtarlarımızla uyumlu ve koordineli bir şekilde beş yıldır ilçemizde birçok hizmeti birlikte gerçekleştirdik.” dedi.

Vatandaşın hakkını her platformda savunacaklarını ve büyükşehirden hiçbir katkı görmediklerinin altını çizen Başkan Öztürk, “Büyükşehir Yasası’na çok değindiğim söyleniyor. Tabii ki değineceğim vatandaşımın bilmesi gerekiyor. Benim su paramı, otogar paramı, çevre temizlik paramı, mezbahana gibi birçok birimin parası büyükşehre gitmektedir. Kozan’ıma bir kuruş katkıları yoktur. Hatta büyükşehrin bir tane konteynır katkısı dahi olmamıştır. Bu ay gelen para iki milyon ikiyüzbin TL’dir yüzde kırkı büyükşehre kesilmiştir. Hiç mi Allah’tan korkunuz yok. Biz bu hizmetleri yaparken siz nerdesiniz? Yinede ben taşın altına elimi koyarak, gelen parayla temin ettiğim konteynırları merkez ve kırsal mahallerimize gönderiyorum. Ben bir avukat gibi, her platformda sizlerin hakkını savunmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Kozan’ın su şebekesine de değinen Başkan Öztürk, “Kozan’ın su şebekesini değiştireceğiz diye,  iki defa söz verdiler. Yapmadılar. Beraber yapalım dedik yine yanaşmadılar. Su sorunu yaşanmaması gereken Kozan’ımızda susuzluk yaşatıyorlar” dedi.

Geçmiş döneme de atıfta bulunan Başkan Öztürk, “Ortalıkta gezen bir pehlivan var. Yenilmeye doymuyor. Şunu yapmış bunu yapmış. 30 Mart 2014 seçimlerinde bu arkadaşımız önceden imzalamış. Neyi imzalamış. Şu anda havuzun stadyumun ve şantiye bölgesinden oluşan bir alanın bulunduğu 37.5 dönüm olan bölgeyi tapusuyla büyükşehre vermiş. Adına siz ne deniz bilmiyorum. Nasıl yaptın diye bir sorun. Yine Cuma Pazarı ve otogarın bulunduğu yer 75 dönüm olan bu alanı da ayrı bir metotla vermiş. Peki sen nasıl Kozanlısın nasıl vatanperversin. Nasıl Allah’tan kitaptan korkmadın buraları verirken. Bu ülke Ermenilerden çok çekti o Yaver ismini nasıl verdin Konağa.  Bu şehrin binlerce şehidi var. Yarın ayağa kalksa sizlere sormayacak mı? Yaverin adını böyle bir yere veren bir adamı Kozan’a aday ettiniz tüh olsun size demez mi? Yönetime gelince Biz ne yaptık. İtibari sahibine teslim ederek ilk sahipleri olan Arıkan ailesinin adını vererek Arıkan Konağı adını verdik” dedi.

Köprüye de değinen Başkan Öztürk, “Köprüyü kim bu hale getirdi? Orası baştan aşağı yeşil alan, oralara nasıl ruhsat verdiniz. “ şeklinde geçmiş dönemi eleştirdi. 

Millet İttifakı Kozan Belediye Başkan Adayı Musa Öztürk, sözlerinin sonunda, “Millet İttifakı Adana Büyükşehir belediye Başkan Adayımız Zeydan Karalar ile el ele vererek merkez ve kırsal mahallelerimizin tüm problemini çözeceğiz. Yeter ki siz yanımızda olun. Bize güvenin” dedi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir