MEHMET AKİF ERSOY’UN ATA MEMLEKETİ KOSAVA’DAN ZİYARET

Adana ve Sarıçam’a hayran kaldılar. Kosova’dan gelen İpek Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ı ziyaret etti. Başkan Bilal Uludağ ile makamında görüşen İpek Belediye Başkanı Gazmend Muhaxheri, kardeş olarak gördükleri Türkiye’de ve Adana’nın Sarıçam İlçesinde bulunmaktan dolayı çok memnun olduklarını söyledi. Başkan Uludağ ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sizleri burada görmekten ve ağırlamaktan son derece mutlu olduk.” dedi.Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ tarafından karşılanan ve makamda da ağırlanan heyette İpek Belediye Başkanı Gazmend Muhaxheri eşi Doç. Dr. Nuran Muhaxheri ve Kosova Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Orhan Lopar ile eşi Yrd. Doç. Dr. Elsev Brina Lopar, Başkan Yardımcısı Mustafa Pekel, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Gedik ile Kosova’dan gelen ve Yeniyayla ile Ünlüce Mahallesinde yaşayan Arnavut kökenli vatandaşlarımız da hazır bulundu.

KARDEŞ ŞEHİR OLACAK. Başkan Bilal Uludağ, kendilerinin meclis toplantısında Kosova İpek ilçesinin “Kardeş şehir” olması yönünde mecliste görüşmelerin yapıldığını ve protokolün en kısa sürede imzalanacağını belirtti. Uludağ, ”Türk Milleti olarak Kosova’nın her zaman yanında olduk. Bizler sizleri cani gönülden seviyoruz.  Sizin oralardan gelip ilçemizde yaşayan Kosovalı insanlarımız var. Ziyaretiniz nedeniyle çok mutlu olduk ve onur duyduk. İpek şehri bizim için çok önemli bir yerdir. İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ata memleketidir. Birlik beraberlik içerisinde kardeşçe ortak çalışmalar yapmak bizi mutlu edecektir.“ dedi.

ADANA’YI VE SARIÇAM’I ÇOK SEVDİK. İpek Belediye Başkanı Gazmend Muhaxheri, Türkiye’yi çok sevdiklerini ve burada kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini ifade etti. Muhaxheri “Adana’da ve Sarıçam’da her gittiğimiz yerde çok güzel ve sıcak karşılandık. Bizi bir kardeş sevgisiyle karşıladınız. 4 gün boyunca çok güzel ağırlandık. Bizde kendi belediyemizden kardeş şehir olmak için karar alacağız. Sizleri de Mehmet Akif Ersoy’un baba memleketi olan güzel ilçemizde misafir etmekten onur duyacağız, en kısa zamanda bekliyoruz. Misafirperverliğiniz ve yakın ilginizden dolayı ilçem ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum ” dedi.

Yapılan görüşmelerin ardından ise, İpek Belediye Başkanı Gazmend Muhaxheri ve beraberindeki heyete Başkan Bilal Uludağ çeşitli hediyeler verdi. 

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir