OSMANİYE VALİMİZ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ.

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, beraberinde Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ile birlikte ilçemizi ziyaret etti. Vali Coşkun’un ziyaretinde Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Altun ile İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik de yer aldı.

İlk olarak Kadirli’nin İlbistanlı Köyünü ziyaret ederek, İlbistanlı İlkokulu ve Ortaokulu’nda incelemelerde bulunan Vali Coşkun, okul müdürü İsmail Kastal’dan okul hakkında bilgi aldı. Okul Müdürü Kastal, 12 dersliği, 2 anasınıfı, 2 fen bilgisi laboratuvarı, 1 müzik ve 1 resim dersliği bulunan Okulun, 3 Aralık 2018’de hizmete açıldığını ifade etti. Aldığı bilgilerin ardından okulun öğretmenleri ile de bir araya gelerek sohbet eden Vali Coşkun, daha sonra okulun sınıflarını ziyaret etti. Öğrencilere sohbet ederek, sorular soran Vali Coşkun, çocuklara eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Vali Coşkun incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Devletimizin, hükümetimizin eğitim noktasında özellikle son yıllarda yapmış olduğu güzel yatırımlar eğitimdeki fiziki şartların önemli ölçüde iyileşmesini sağladı. Bundan sonraki süreçte de öğrencilerimizin daha iyi koşullarda eğitim almaları için gayretlerimiz devam edecek.  İlbistanlı Köyümüze yapılan okulumuz da bu hedef doğrultusunda yapılan çalışmaların bir sonucudur. Çocuklarımız bu güzel binada iyi bir eğitim alacaklar ve geleceğe en iyi şekilde hazırlanacaklar. Çocuklarımızın eğitimi için fedakârca çalışan öğretmenlerimize de bu vesile ile teşekkür ediyorum. Okulumuzun öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Öğle yemeğinde de öğrencilerle bir araya Vali Coşkun, ziyaretinin sonunda öğrencilerle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Vali Coşkun, programının devamında, Savrun Çayı üzerinde bulunan ve İlbistanlı, Koçlu ile Kösepınarı köylerine ulaşımı sağlayan Hasandede Köprüsünde incelemelerde bulundu. Yapımı tamamlanan ve hizmete açılan Köprü hakkında, Kadirli Kaymakamı Tamer Orhan’dan bilgi alan Vali Coşkun, daha sonra yapımı devam eden 24 derslikli Cemalpaşa Ortaokulu ve İlçe Sağlık Müdürlüğü inşaatlarında incelemelerde bulunarak inşaatlarda gelinen aşama hakkında bilgi aldı.

Kadirli ziyaretinin devamında arkeolojik kazı alanını da ziyaret eden Vali Coşkun, kazı sonucunda ortaya çıkarılan mozaiklerde incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında Osmaniye Arkeoloji Müzesi Müdürü Ayşe Ersoy’dan bilgi aldı. Osmaniye Müze Müdürü Ersoy,kazılarda M.S. 2. Yüzyıl Roma Dönemine ait mozaiklerin bulunduğunu ifade ederek çalışmaların büyük bir titizlikle sürdürüldüğünü kaydetti.

        Vali Coşkun, yaptığı açıklamada, yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan tarihi buluntuların, ilimizin kültürel varlığına çok önemli bir katkıda bulunacağını belirterek, “Kazı çalışmaları tamamlanıp tüm eserler gün yüzüne çıkarıldığında burayı bir açık hava müzesine dönüştürerek turizme kazandırmış olacağız” dedi. Kazı çalışmalarında görevli personele çalışmalarında kolaylıklar dileyen Vali Coşkun, son olarak Kadirli Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi inşaatı ve 24 derslikli Kadirli Cengiz Topel Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulunarak, inşaatlarda gelinen aşama hakkında bilgi aldı. Vali Ömer Faruk Coşkun, Kadirli ilçesinde yaptığı inceleme ve denetlemelerin ardından, ilçemizden ayrıldı.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir