Adana Valiliği’nden okul müjdesi

ADANA Valiliği, vatandaşların okulun çok uzak olması nedeniyle eylem yaptığı Sarıçam ilçesindeki Kemalpaşa Mahallesi’ne okul yapılacağını açıkladı.
İlçedeki 5 bin nüfuslu Kemalpaşa Mahallesi’nde bir araya gelen yaklaşık 100 kişinin, en yakın okulun yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta olduğunu belirterek eylem yapması üzerine Valilik yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, mahallede bulunan bir Anadolu lisesi, bir ilkokul, bir ortaokul ve inşaat halinde bir kampüsün, mahallenin kuzeydoğusuna uzak olduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi:
“Sarıçam ilçesi Kemalpaşa Mahallesi 2300 parselde kayıtlı taşınmaz, şahıslara ait olup imar planında konut alanı ve eğitim tesis alanı olarak ayrılmıştır. Sarıçam Belediyesi tarafından imar uygulaması yapıldıktan sonra taşınmaza okul yapılacaktır. Söz konusu taşınmaz mahalle merkezine yaklaşık olarak 165 metre, yapımı devam etmekte olan okul binasına ise yaklaşık olarak 700 metre uzaklıktadır. Haberde konu olan Sarıçam ilçesi Kemalpaşa Mahallesindeki yer ile ilgili Sarıçam Belediyesi tarafından yapılacak imar planlamasıyla yeni bir okul yeri belirlenmesi durumunda belirlenen yere bir okul yapılması planlanmaktadır. Bu konuyla ilgili Sarıçam Belediyesi ile görüşmeler devam etmektedir.”

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir