VR MERSİN’İN İÇERİĞİ GENİŞLİYOR

MERSİN Büyükşehir Belediyesi ile Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Alt Yapı Hizmet Birliği (METAB) ortaklığında hazırlanan sanal tur projesi Tekno Mersin’in (VR Mersin) içeriği genişleyecek.

Fotoğraf çekimlerinin kullanıldığı VR Mersin, video görüntüleri ile de desteklenecek ve kullanıcıların görmek istedikleri lokasyonda interaktif bir gezinti yapabilmesini sağlayacak. Havadan ve karadan çekimleri yapılan 272 noktanın görüntüsünün sunulduğu projeye 21 nokta daha eklenerek, görülebilecek nokta sayısı 293’e yükseltilecek.

Bu noktada kullanılacak alanlar; Mersin Arkeoloji Müzesi, Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Tarsus Gözlükule Höyüğü, Miyav Park, Engelsiz Mesleki Eğitim Merkezi, Buz Pisti, Emirler Kent Orman olarak sıralanacak.

Türkçe ve İngilizce’nin yanı sıra Almanca ve Arapça dil seçenekleri ile de hizmet veren VR Mersin’e, vr.mersin.bel.tr üzerinden ulaşılabiliyor.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir