HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİ SORUNLARINI ANLATTI

Akdoğan, yaptığı konuşmada, ilçenin en önemli gelir kaynağının hayvancılık olduğunu belirtti.Hayvancılık yapmanın son dönemde giderek zorlaştığını savunan Akdoğan, şunları kaydetti:

“Otlatma sahalarımız azaldı. Mersin Orman Bölge Müdürlüğümüzle birlikte bu sahalarımızı dolaşarak bu bölgemizde otlatma sahalarını açmaları konusunda çalışmalar yapıyoruz. Çünkü vatandaşlarımız hayvancılıkla uğraşırken, hayvanlarını otlatacak meralar yok. Bu bölgede tarım yok sadece hayvancılık var. İnşallah bu sorunu çözeriz.”Kaymakam Vekili Türker de çobanların sorunlarını dinlediklerini belirterek, Orman İşletme Müdürlüğünden gelen taleplerini dinleyip çözüm üretmek için bir araya geldiklerini aktardı.Gülnar Orman İşletme Müdürü Muharrem Şahin de Köseçoban ve Kuskan mahallelerinde yaklaşık 500 hektarlık alanı otlatmaya açacaklarını bildirdi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir