ÇAMLIYAYLADA KARAKUCAK GÜREŞLERİ İLE ŞENLENDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen ‘Geleneksel Karakucak Güreşleri’ 6’ncı gününde Çamlıyayla Zevzek Tepesi’nde gerçekleşti.

30 Ağustos Büyük Taarruz ve Zafer Bayramı kapsamında düzenlenen ve Türklerin en eski sporlarından olan, yağsız çayır güreşi olarak bilinen Karakucak Güreşleri, vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle izlendi. Altıncı günün kazanan ve Başpehlivan olan yiğidi ise İsa Göçen oldu. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Ağustos Ayı Türk’ün zafer ayı. Tarihimizde birçok zaferi bu ay içerisinde kazanmışız. Bin küsur yıldır yaşadığımız bu Anadolu topraklarına da yine Ağustos Ayı’nda girmişiz. Son olarak 26 Ağustos’ta başlatılan büyük zaferin mücadelesi 30 Ağustos günü zaferle sonuçlanmış ve bu toprakları kirli ayaklarıyla kirleten işgalciler Aziz Atatürk’ün önderliğinde bütün şehit ve gazilerimizin önderliğinde bu vatandan def edilmiş. Böylesine yüce bir milletin evladı olmaktan, Türk kimliği taşımaktan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan çok büyük bir onur duyuyoruz” dedi.

“Yolsuz köyümüz kalmadı”

Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu hizmetlerden bahseden Kocamaz, “Bizi 25 yıldır Tarsus’tan tanıyorsunuz. Daha önce de Çamlıyayla’ya gelir giderdik ama 25 yıldır bu topraklara hizmet etmek şerefine nail olduk. Sizlerin güvenine, teveccühüne layık olabilmek için de gece gündüz demeden çalışıyoruz. Mersin bir bütün olarak ele alındığında 2014’de yükselen bayrak Allah’ın izniyle gönderde nazlı nazlı dalgalanmaya devam ediyor. Biz bütün ilçelerimizi eşit ele alıyor, hepsine nüfusu ve bize gelen paylar ölçüsünde gayretle gece gündüz demeden hizmet üretiyoruz. Yolsuz ve susuz yerleşim birimi bırakmayacağız dedik ve bugün geldiğimiz noktada yolsuz köyümüz kalmadı. Vatandaş artık tarlasına bahçesine gidecek yollarla ilgili çalışma için başvuruyor” ifadelerini kullandı.

Zevzek Tepesi’nde gerçekleşen ve yoğun katılımın olduğu güreşlerde 90+ kiloda güreşen İsa Göçen, rakibini yenerek başpehlivanlık unvanını kazandı. Başpehlivanlık için ter döken Hüseyin Gündüz ikinciliği göğüslerken, Ömer Yavuz ve Taki Taşdemir üçüncülüğü paylaştılar. Dereceye giren güreşçilere ödüllerini Kocamaz ve protokol üyeleri verdi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir