Anasayfa / Bölgesel Haberler / GÜCÜK SUYU PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

GÜCÜK SUYU PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Darıpınarı Mahallesinde bulunan ve Darıpınarı, Korucak, Belçınar, Bağçatağı, Giden, Sarıkavak, Sarıkoyak Mahallelerimiz ve Tarsus İlçesine bağlı Kurtçukuru, Beylice ve Meşelik Mahallelerinin sulama suyu ihtiyacını karşılayacak olan Gücük Suyu projesi hayata geçiriliyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kerim Tufan ve MESKİ ekipleri Çamlıyayla’ya gelerek proje için incelemelerde bulundu. Belediye Başkanımız İsmail Tepebağlı ve Mahalle Muhtarlarımızın da eşlik ettiği heyet ilk olarak suyun depolanacağı ve dağıtımının yapılacağı havuzda, ardından geçmiş yıllarda Halil GÖK tarafından yaptırılan pompalama istasyonunda incelemelerde bulundu.

İnceleme gezisinin ardından kısa bir açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kerim Tufan; “Bölge halkının ihtiyaçlarına karşılık vereceğine inandığımız Gücük Suyu Projesinin hazırlık çalışmalarına başladık umarım en kısa sürede yapımını tamamlayarak vatandaşlarımızın daha verimli topraklara kavuşmasını sağlayacağız” dedi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir