Anasayfa / Bölgesel Haberler / ÇAL’DA “YAYA GÜVENLİĞİ” SEFERBERLİĞİ

ÇAL’DA “YAYA GÜVENLİĞİ” SEFERBERLİĞİ

Ülkemizde yılda 7 binden fazla insanımızın hayatını kaybettiği trafik kazalarına çözümbulabilmek için güvenlik önlemlerinin yanı sıra farkındalık arttırıcı kampanyalardabaşladı. İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla Denizli’nin Çal ilçesinde de, “Öncelik hayatın,öncelik yayanın” isimli etkinlik yapıldı. Çal Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Tatar,“Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi bizim bölgemizde de sık sık yayalar trafikte seyirhalinde olan araçlar tarafından çarpıyor. Bu önemli konuda herkes duyarlı olmalıdır” dedi.

“Öncelik hayatın, öncelik yayanın” isimli etkinlik Çal Gazi İlkokulu’nun önünde yapıldı.Denizli-Çal karayolu üzerinde yapılan etkinliğe Çal Belediye Başkan Yardımcısı AdnanTatar, Emniyet Amiri Ergül Taşkıran, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Teğmen OğuzŞentürk, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Trafikte seyir halinde olan sürücülere “Yaya Öncelikli Trafik” kapsamında hazırlanankataloglar dağıtıldı. Öğrencilere yetkililer tarafından bilgilendirme yapıldı.

“BİZİM KAYIPLARA BAŞKA ÜLKELER SAVAŞLARDA VERMİYOR”

Türkiye’nin her köşesinde eş zamanlı olarak etkinliğin düzenlendiğini söyleyen Başkan Yardımcısı Adnan Tatar, “Belediyemiz okul çıkışlarında fiziki tedbirlerini aldı. Ancak,trafikte güvenlik için bu da yetmez. Sürücüler, yayalar herkes konuya duyarlı olmalıdır.Ülkemizde yılda 7 bin kişi trafik kazalarında ölüyor, 300 bin insan yaralanıyor. Bu kayıpları batı ülkeleri savaşlarda vermiyor. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi bizim bölgemizde de sık sık yayalar trafikte seyir halinde olan araçlar tarafından çarpıyor. Son olarak Süller’de bir yayaya otomobil çarptı. Bu önemli konuda herkes duyarlı olmalıdır.Çal’da başlayan yaya ve trafik güvenliği seferberliğinin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesini arzuluyoruz” dedi.

EBRU BEKEN DİNÇEL       

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir