Anasayfa / Bölgesel Haberler / BÜYÜKŞEHİR’DEN MEZİTLİ’YE BÜYÜK PROJELER

BÜYÜKŞEHİR’DEN MEZİTLİ’YE BÜYÜK PROJELER

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bir günde iki açılış, bir temel atma gerçekleştirdi. Mersin’e hizmet aşkı ile dur durak bilmeden çalışan Başkan Kocamaz, Mezitli İtfaiye Grup Amirliği Hizmet Binası ile Alzheimer ve Demans Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi’nin açılışını, Batı Havzası 2. Kademe Kanalizasyon Şebeke Hattı’nın temel atma törenini gerçekleştirdi.

Başkan Kocamaz, “Mersin, daha da yaşanılabilir bir kent haline dönüşüyor”

Açılış ve temel atma törenlerinde konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 5 yıl gibi kısa bir sürede olmaz denileni oldurduklarını ve hayata geçirdikleri hizmetlerinin en yakın tanıklarının vatandaşlar olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımız 2014 yılında bize çok büyük bir sorumluluk yükledi. Biz de o günden bu yana gece gündüz demeden vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak üzere çalışıyoruz, didiniyoruz. Mutlu bir Mersin yaratmaya çalışıyoruz. Gerek Büyükşehir Belediyesi gerekse MESKİ olarak Mersin’in her tarafında varız. Nerede nasıl bir problem varsa oraya çözüm ulaştırmak için bütün arkadaşlarımızla koşuyoruz. Çözümler üretmeye çalışıyoruz ve her geçen gün Mersin daha da yaşanılabilir bir kent haline dönüşüyor. Devraldığımız Büyükşehir Belediyesi sorunlu bir belediyeydi. Sorumluları yeterince bu sorunları çözmek için gayret göstermediklerinden dolayı da Mersin o dönemdeki 16 Büyükşehir içerisinde sadece adı Büyükşehir olan içi doldurulmamış bir kentti. Ama bugün geldiğimiz noktada biz tüm Mersin’e hizmet veren içi doldurulmuş bir Büyükşehiriz. Her yerde vatandaşla birlikteyiz” dedi.

“Mersin’de yaşayan herkes mutlu olacak ve bu kentte yaşamaktan gurur duyacak”

Mersin’in ve Mersin’de yaşayan vatandaşlarının geleceği için projeler hazırladıklarını ve hepsini hayata geçirmek için heyecanla çalıştıklarını sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz,  “Mersin’in geleceğe dönük bütün projeleri hazırlanmış durumda. İnşallah vatandaşlarımızın desteği ile 31 Mart’tan sonra taze bir Bismillah çekip kalan hizmetleri de hayata geçireceğiz. Hizmetler önemli ama hizmetlerden daha önemli Mersin gibi demografik yapısı karmaşık bir şehirde insanların Mersinlilik ruhuyla hareket edebilmesi. İnsanların birbirine hoşgörü ile bakabilmesi bizim için en önemlisi. Mersin, artık barış ve huzur kenti ve bu özelliğini bozdurmayacağız. Mersin’de yaşayan herkes mutlu olacak ve bu kentte yaşamaktan gurur duyacak” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ile birlikte açılışlar için kurdele kesilirken, Mezitli Batı Havzası Kanalizasyon Şebeke Hattının temeli atıldı.

Güçlü İtfaiye için yeni hizmet binası

2014 yılından bu yana itfaiye hizmetleri noktasında personel, araç ve hizmet binası anlamında gün geçtikçe güçlenen Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye birimine yeni bir hizmet binası daha kazandırdı. Mezitli ilçesinde açılan itfaiye hizmet binası grup amirliği bin 335 metrekare alana inşa edildi. Proje bedeli 2.181.242,95 TL olan grup amirliğinde daire başkanlığı, müdür, amir, seminer, sağlık, personel odaları, ofis, yemekhane, teknik ofis, depo, tuvalet ve duş, spor salonu, dinlenme odası, ibadethane, yemekhane, duş ve yemekhane yer alıyor. Ayrıca saha içerisinde itfaiye aracı park yeri, kamelya, güvenlik noktası, otopark ve spor sahası bulunuyor. 

Alzheimer ve Demans Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi Açıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sağlık alanında verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Çağımızın en önemli hastalıklarından biri olan Alzheimer ve Demans hastaları için, Alzheimer ve Demans Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi’ni vatandaşların hizmetine sundu.

Merkezin hizmetleri tamamen ücretsiz

Merkez, hastalara ve hasta yakınlarına Alzheimer ve Demans hastalığı hakkında bilgilendirme, bilinçlendirme ve hastalığı engelleyici çalışmalar yapmak amacıyla hayata geçirildi.

Uzman doktor,  psikolog, fizyoterapist, hemşire, yaşlı bakım teknikeri ve alanında uzman personellerin yer aldığı merkezde, hastalar ve hasta yakınları ücretsiz olarak ulaşım, yeme-içme, sağlık, psikolojik destek ve sosyal hizmetlerden faydalanabiliyor. Merkezde gerekli tıbbı ilaç takibi, psikolojik destek, fiziksel egzersiz tedavi teknikleri ile hastaların ihtiyaçları karşılanıyor.

Saat 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet veren merkez, haftanın 3 günü 1. grup, haftanın 2 günü 2. grup olmak üzere yaklaşık 50 hastayı konuk edecek kapasitede yapıldı. 

Sosyal etkinliklerle dolu sağlık merkezi

Merkez hastaların beden sağlığına önem verdiği kadar ruh sağlığına da önem veriyor. Gelen hasta ve yakınları için etkinliklerin de düşünüldüğü merkezde, Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Korosu tarafından tiyatrolar ve konserler veriliyor.

Mezitli Halk Eğitim Merkezi’nden gelen resim öğretmeni ile psikomotor etkinlikler ve alanında uzman psikolog gözetiminde çeşitli malzemelerden üretilen tasarım işler de hasta ve yakınlarının ruhunu besleyecek etkinlikler arasında yer alıyor.

Mezitli Batı Havzası Kanalizasyon Şebeke Hattı temeli atıldı

Altyapısı olmayan ve sık sık sel görüntülerinin yaşandığı bir şehir devralan Başkan Kocamaz, hayata geçirdiği çalışmalarla Mersin’i alt yapısı sağlam Avrupa standartlarında bir şehir haline getiriyor. Açılış ve temel atma çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Başkan Kocamaz, Mezitli ilçesi Batı Havzası’nda Kanalizasyon Şebeke Hattı temel atma törenini gerçekleştirdi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir