Anasayfa / Bölgesel Haberler / ERDEMLİ’DE İYİLİK YARIŞI BAŞLADI

ERDEMLİ’DE İYİLİK YARIŞI BAŞLADI

2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve İHH arasında yapılan protokol ile başlayan bir değerler ve sosyal sorumluluk hareketi olan Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var İyilikte Yarışan Sınıflar projesi uygulanmaya devam ediyor.

İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi Tanıtım Programı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığımızın onayı ve katılımıyla  “Türkiye geneli tüm resmi/özel okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim kurumlarında gönüllülük esası çerçevesinde uygulanacak olan proje Erdemli ilçesinde düzenlenen programla tanıtıldı. 

Erdemli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Salonunda yapılan tanıtım Programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Behzat Eğilmez, Projeden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mahmut Karaağaç, Erdoğan Tekin, Niyazi Gürgan ve okul müdürleri katıldı.

Tanıtım programı İyilikte Yarışan Sınıflar projesi tanıtım filminin izletilmesiyle başladı. Filmin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Behzat Eğilmez projeyle ilgili bir konuşma yaptı.

Eğilmez: “İyilikte Yarışan Sınıflar Projesi Değerlerimizi Yaşatarak Öğretiyor” 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Behzat Eğilmez, İyilikte Yarışan Sınıflar projesinin çocuklarımızın kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma ve empati duygularını pekiştirmeyi hedeflediğini belirterek projenin ayrıca okullarımızda gerçekleştirilen değerler eğitimi ve sosyal sorumluluk çalışmalarında farkındalık sağladığını, öğrencilerimizin değerlerimizi yaşayarak öğrenmesini sağladığını da kaydetti. 

Çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, duyarlı, sorumluluk duyan, erdemli inanlar olarak yetişmelerine katkı sunduğu için projenin Milli Eğitim Bakanlığınca da kabul gördüğünü ve desteklendiğini sözlerine ekleyen Eğilmez, bir iyilik ve paylaşma hareketi olan projenin Erdemli’de bulunan bütün okul yöneticileri tarafından sahiplenilmesi ve okullarda en iyi şekilde anlatılmasını istedi.  

Eğilmez, Erdemli’nin her konuda olduğu gibi bu alanda da öncü olacağına inandığını söyledi.

Bağış: “İyilikte Yarışan Öğrenciler Dünyayı İyilikleriyle Değiştirecek” 

İyilikte Yarışan Sınıflar projesiyle Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık, kaza gibi sebeplerle anne/babasını kaybetmiş olan çocuklarımızın eğitim, sağlık, gıda, giyecek ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılayıp hayata tutundurduklarını söyleyen Projeden sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Bağış, yeryüzünün dört tarafında bir el bekleyen yetimlere proje aracılığıyla okullarımızdan uzanan eller sayesinde bütün dünyayı kuşatan kardeşlik köprüleri kurulduğunu anlattı. 

Her an savaşların ve kötülüklerin yaşandığı dünyamızı iyiliklerin değiştirebileceğini söyleyen Bağış, görseller eşliğinde İyilikte Yarışan Sınıflar Tanıtımını gerçekleştirerek projenin başlama, uygulanma ve devam ettirilme süreçleriyle ilgili detayları da okul yöneticileriyle paylaştı. 

Yetim Destekleyen Okullara Yetim Dostu Okul Teşekkür Belgesi Verildi 

Proje kapsamında Erdemli’de Yetim kardeş edinen Kargıpınarı İmam Hatip Ortaokulu, Erdemli Barbaros İlkokulu ve Erdemli Gaye Okullarına Yetim Dostu Okul Teşekkür Belgesi verildi. Okullar Belgelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Behzat Eğilmez’in elinden aldılar.

Program sonrası bütün okul müdürlerine proje ile ilgili dergi, tanıtım broşürleri, afiş ve kumbara’dan oluşan bir tanıtım seti hediye edildi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 


Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir