Anasayfa / Bölgesel Haberler / LİCE KIRSAL MAHALLELERDE KİLİTLİ PARKE VE ASFALT YOL YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

LİCE KIRSAL MAHALLELERDE KİLİTLİ PARKE VE ASFALT YOL YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Lice Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin girişimleri, YİKOB ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi desteği ile Lice’nin kırsal mahallelerinde modern ve estetik bir görünüm kazandıran kilitli parke taşı ve asfalt çalışmaları devam ediyor.

Bugüne kadar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi desteği ile, Üçdamlar aşağı ve yukarı hodik’ te 3.2 km’ lik asfalt yol, Karahasan’a bağlı panav, çapanoğlu, yukarı akro ,aşağı akro, sere şırt, Eminoğlu, goma Feyzo, Goma salo mezralarında 6.2 km’ lik asfalt yol, Arıklı, dibek, çağdaş kırsal mahallesi grup yolunda 12.600 km’lik asfalt yol yapımı çalışmaları tamamlanırken,

YİKOB desteği ile,Üçdamlar Aşağı Hodik mezrasında 5758 m2 kilitli parke 3118 m bordür, Üçdamlar  Sekas mezrasında 9542 m2 kilitli parke 3566 m bordür  Duru Musa Beğ mezrasında, 7247 m2 kilitli parke 648 m bordür, Kıralan Kırsal mahallesi Taziye evi bahçesinde 3500 m2’ lik kilitli parke, Tuzla Kırsal mahallesinde 2800 m2’ lik kilitli parke, Kıyı Kırsal Mahallesi Kıyı Balkanlar Grup Yolunda 9400 m uzunluğunda, 5.5 m genişliğinde asfalt yol, Birlik Kırsal mahallesinde 80 m uzunluğunda, 7 m genişliğinde köprü onarımı çalışmaları tamamlandı.

Lice Kaymakam/Belediye Başkanı Abdulkadir Çelik çalışmaları yakından takip ederek,“  çıkmış olduğumuz yolda vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için tüm birimlerimiz özveriyle çalışmaktadır. Bir yandan Belediyemize bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz merkez ve mahallelerimizin birçok yerinde kilitli parke taşı ve asfalt yol yapım çalışmalarını tamamlarken diğer yandan YİKOB ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle kırsal mahallelerimizin asfalt ve parke yol yapımını gerçekleştiriyor. Lice Belediyesi olarak, YİKOB’ a ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.“ dedi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

ULUSLARARASI KARAMAN TÜRK DÜNYASI ŞÖLENİ BAŞLIYOR

Karaman Belediyesi’nce bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni başlıyor. Karaman ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir