Anasayfa / Bölgesel Haberler / Kulp İlçesinde “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili okullarda bilgilendirme eğitimi verildi.

Kulp İlçesinde “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili okullarda bilgilendirme eğitimi verildi.

   Kulp İlçesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından himaye edilen “Sıfır Atık Projesi” hayata geçirildi.Kulp Belediyesi öncülüğünde Kulp ilçesinde başlatılmış olan ve bütün resmi kurumların destekleyip yer aldığı “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili eğitimler yapılarak proje kapsamında yer alan bütün okullara geri dönüşüm kutuları bırakıldı. 

Kulp Belediyesi öncülüğünde ilçede başlatılan “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili bütün okullarda öğretmenler tarafında bilgilendirme eğitimleri verilerek konu ile alakalı slayt gösterimi sunuldu.Proje kapsamında Barış ortaokulunda öğrencilere verilen eğitime katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih KAYA “Değerli öğrenci kardeşlerim görüyorum ki projeye hepinizin duyarlılığı tamdır.Dünya üzerinde ki kaynaklar  sınırsız değildir.Doğal kaynaklar bizlere emanettir.Dünyadaki insan nüfusunun artışı ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte doğal kaynaklarımız hızla tükeniyor.Bu kaynaklarımızı bilinçli bir şekilde tüketmemiz gerekmektedir.Geri dönüşüm yoluyla tekrar kullanabileceğimiz materyalleri çöpe atmak yerine,onları kıymetli birer hazine olarak görmeliyiz.Geleceğimize değer katma düşüncesiyle “Sıfır Atık Projesi’ni  ”  Kulp Belediyesi ve bütün kurumların katılımıyla ilçemizde hayata geçirdik.Hedefimiz Kulp olarak iddialı olmak ve diğer katılımcılara örnek olmaktır.Projenin uygulanmasında bütün bireylerin etkin katılım sağlaması büyük önem arz etmektedir”  dedi.

Kulp İlçesinde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” ilçe koordinatörü İhsan BOZKUŞ konu ile ilgili şunlara değindi. “İlçemizde başlatmış olduğumuz “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili çalışmalarımız hızla devam ediyor.Öncelikli olarak bütün öğrencilerimizin bu konuda eğitim ve sunumlarla bilgilendiren öğretmenlerimize,bütün kurumlardaki proje görevlilerine ve gönüllü vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu projemizden çok verimli bir sonuç alabilmek için görev alan bütün arkadaşlarımızla yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Verilen eğitimden sonra geri dönüşüm konusunun öğretmenler tarafından her zaman verildiğini dile getiren öğrenciler,bu konuda bütün toplumdan destek beklediklerini ve çalışmalarına katılmalarını istedi. 

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir