Anasayfa / Bölgesel Haberler / Alaca mahalle sakinleri talep ettikleri köprüye kavuştu.

Alaca mahalle sakinleri talep ettikleri köprüye kavuştu.

  Kulp Belediyesi ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Kulp ilçesine bağlı Alaca mahallesinde geçen Kulp çayının üzerine inşa edilen köprü çalışmaları tamamlanarak ulaşıma açıldı.

Kulp Belediyesi ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Alaca mahallesi ile karayolu bağlantısını birleştirecek köprü  çalışmaları tamamlanarak ulaşıma açıldı.Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu Alaca mahallesinde yapılan köprü çalışmalarının iki ay gibi kısa bir sürede tamamlandığına değinerek konuşmalarını şöyle sürdürdü.Başkan Dülgeroğlu “Alaca mahalle sakinlerinin bizlere ilettiği köprü taleplerini dikkate alarak keşif için teknik personellerin yerinde inceleme yapmaları için görevlendirdik.Teknik personellerce hazırlanan raporda Alaca mahallesinde yaz aylarında sayıları yüzü bulan hanelerin araçla ulaşım yapamadıkları,mahalle sakinlerinin yıllarca bu talepte bulundukları ancak herhangi olumlu bir yanıt alamadıkları tespit edildi.Büyükşehir belediyesine ivedilikle ilettiğimiz Alaca mahalle sakinlerinin bu talebi programa alınıp köprü projesi ihale edildi.Alaca mahallesinden geçen Kulp çayı üzerine inşa edilen  5 metre yükseklik,9 metre genişlik ve 27 metre uzunluğa sahip köprü  tamamlanarak ulaşıma açıldı.Bu projenin hayata geçirilmesini sağlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cumali Atilla’ya çok teşekkür ederim” dedi.

Alaca mahalle sakinleri yıllardır mağduriyet ve ulaşım noktasında çok büyük zorluklar yaşadıklarını,inşa edilen köprünün tek hayalleri olduğunu dile getirerek Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Kulp Belediyesine bu çalışmalardan dolayı teşekkürlerini ifade etti. 

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

ULUSLARARASI KARAMAN TÜRK DÜNYASI ŞÖLENİ BAŞLIYOR

Karaman Belediyesi’nce bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni başlıyor. Karaman ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir