Anasayfa / Bölgesel Haberler / “Kulp’lu Kadınların Alın Teri İpek Puşi” çalışması ödüle layık görüldü

“Kulp’lu Kadınların Alın Teri İpek Puşi” çalışması ödüle layık görüldü

  Kulp Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce hazırlanan “Kulp’lu Kadınların Alın Teri İpek Puşi” adlı özgün çalışması Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce ödüle layık görüldü.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde “İyi Uygulama Örnekleri”  çalışmaları kapsamında değerlendirmeye alınan iki yüz özgün çalışma arasından   11 özgün çalışma seçilerek ödüle layık görüldü.19 Aralık 2018 Çarşamba günü Başkent Öğretmenevinde Hayat Boyu Öğrenmede İyi Uygulama Örnekleri Ödül Töreni gerçekleştirildi. Ödüle layık görülen il temsilcilerinin ödülleri Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç tarafından verildi.

       Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Dülgeroğlu il ve ilçenin tanıtımına olumlu bir katkı sağlayacağına değinerek konuşmalarını şöyle sürdürdü. DÜLGEROĞLU “Öncelikle ödüle layık görülen bu çalışmanın hazırlanmasında emeği geçen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şemsettin Pehlivanoğulları’nı,Halk Eğitim Merkezi çalışanlarını,Usta Öğretici Gülay Aslan Bölek ve öğrencilerini tebrik ediyorum.Türkiye’de üretilen kozanın %50’sinden fazlası ilçemizde üretilmektedir.%100 ipek kumaşın el tezgahlarında dokunduğu tek yer olan ilçemizde “Pasuri” markasıyla kravat,şal,flar ve bez bağı üretilmektedir.Ayrıca ilçemizi güzel çalışmalarla ve üretimi ile tanıtma noktasında emeği geçen bütün ipekböceği üreticilerini ve fabrika çalışanlarına teşekkürlerimi sunar tebrik ederim” dedi.  

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir