Anasayfa / Bölgesel Haberler / Kocaköy ilçe müftülüğü tarafından ilk defa ziyarete sunulan sakalı şerif ilçede yoğun ilgi gördü.

Kocaköy ilçe müftülüğü tarafından ilk defa ziyarete sunulan sakalı şerif ilçede yoğun ilgi gördü.

Sakal-ı şerifi İlçe kaymakamı Ferhat SİNANOĞLU, Bölgenin milletvekillerinden Cuma İÇTEN, , Belediye Başkanı Remzi ÇALI, daire amirleri ve vatandaşlar ziyaret etti.

Sakal-ı Şerif Peygamber efendimizin mübarek sakal-ı şeriflerinden Müslümanlar tarafından alınıp, teberrüken (bereketlenmek için) saklanan ve günümüze kadar gelen mukaddes emanete verilen ad. ‘Lıhye-i seadet’ ve ‘Lıhye-i şerif’ diye de bilinen sakal-ı şerif mübarek ay, gün ve gecelerde Müslümanlar tarafından ziyaret edilmektedir.

Kocaköy ilçe Müftülüğümüz tarafından Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında ilçeye getirilen kutsal emanetlerden Sakal-ı Şerif, Merkez Camisi’nde ziyarete açıldı.

İlçe Müftüsü yaptığı açıklamada; İlçeye yeni tayin olduğunu ve mübarek sakal-ı şerifin ilçeye hiç gelmediğini öğrenince böyle bir ihtiyaca cevap vermek için sakal-ı şerifi Kocaköy’e getirdiklerini dile getirdi. Peygamber efendimizden bir parça olan sakal-ı şerifi getirmekle yoğun bir maneviyat duygusunun yaşandığını dile getiren AKSOY: ‘Peygamber efendimizden bir emanet olan sakal-ı şerife bu kadar yoğun ilgi gösterilmesi Kocaköy halkının Peygamberimize olan aşkı, şevki ve samimiyetinin bir göstergesidir.’ dedi.

Cami avlusunda sıraya giren binlerce kişi, görevlilerin nezaretinde Sakal-ı Şerif’i ziyaret etme imkanı buldu.

Uzun kuyrukların oluştuğu ziyarette, Bir an önce kutsal emaneti görmek isteyen vatandaşların gözyaşları sel olup aktı.

Ziyaret esnasında müftülük personelimiz koro halinde salâvatı şerifler okudular. Heyecan ve hüznü bir arada yaşadıklarını dile getiren vatandaşın çok duygulandığı gözlendi. Ziyaret sonrası ilçe müftülüğümüz tarafından vatandaşlara bazı ikramlarda bulunuldu.

Sakal-ı şerif öğlen-ikindi arası erkeklere ikindi-akşam arası bayanlar için ziyarete açıldı. Program sonrasında İlçe Müftüsü Murat Han AKSOY hoca tarafından okunan dua sonrasında sakal-ı şerif ziyareti sona erdi. 

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

ULUSLARARASI KARAMAN TÜRK DÜNYASI ŞÖLENİ BAŞLIYOR

Karaman Belediyesi’nce bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni başlıyor. Karaman ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir