Anasayfa / Bölgesel Haberler / Bismil’de Doğalgaz İçin İlk Kazma Vuruldu

Bismil’de Doğalgaz İçin İlk Kazma Vuruldu

Bismil ilçe halkının yaşam konforunu artıracak doğalgaz çalışmaları için Ak Pınar mahallesinde ilk kazma vuruldu.

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, ilçenin doğalgaz ile buluşacak olmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek İlçede başlatılan çalışmalar tüm Bismillileri heyecanlandırdı.

Bir yıldır proje aşaması devam eden çalışmanın ihalesi Enerji Bakanlığı tarafından yapılarak çalışmalara başlandığını belirten Başkan Yüksel, “İlçemizin doğalgaz ile tanışması için çalışmalara başlamıştır. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. İnşallah 2018 yılı sonuna kadar ilçemizi doğalgaza kavuşturacağız. İlçemizin doğalgazla buluşmasına vesile olan öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere hükümetimize şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Şentepe Mahallesinde BOTAŞ boru hattın üzerinde kurulacak olan Doğalgaz basınç düşürme istasyonu için kamulaştırma çalışmasının sonuna geldiğini söyleyen Başkan Yüksel, “Doğalgaz kazı çalışması ilk önce Ak Pınar mahallesinde başlanılarak ilçenin diğer yerlerin de devam edecektir. İmara giren diğer yerleşim yerlerine de peyder pey doğalgaz hizmeti verilecektir. Şimdilik Tepe Ambar ve Yukarı Salatta mahallelerinde doğalgaz hizmeti verilmeyip ancak önümüzdeki 4 yıl içerisinde Bismil’in her yerine doğalgaz hizmeti verilmeyi planlıyoruz,” diye konuştu.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir