Anasayfa / Bölgesel Haberler / ‘1. Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Yarışması’ düzenlendi

‘1. Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Yarışması’ düzenlendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen ‘Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Yarışması’ Sur İlçesi İçkale’de gerçekleşti. 5 şehirden 110 sporcunun katıldığı yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen ‘Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Yarışması’ Sur İlçesi İçkale’de gerçekleşti. Yarışmaya Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Malatya ve Adıyaman’dan 110 sporcu katıldı. Sporcular bayanlar, junior erkekler, yıldız erkek, elit erkek ve master erkek olmak üzere 5 kategoride kıyasıya mücadele verdiler.

Yarışlar, İçkale’de başlayıp Sur dipleri, Keçi Burcu, Hevsel Bahçelerinde 3 kilometrelik zorlu parkurun ardından tekrar İçkale’de son buldu. Yarışların sonunda bayanlar kategorisinde Gamze Yıldız birinci, Yeter Ağaç ikinci, Meyrem Demiralp üçüncü, Junior Erkekler kategorisinde İsmail Kayırlan birinci, Doğan Özmal ikinci, Süleyman Karayol üçüncü oldu. Yıldızlar Erkek kategorisinde Serkan Özmal birinci, Ercan Bıçak ikinci, Muhammed Kızılbuk üçüncü, elit erkek kategorisinde Veysel Uzak birinci, Zülfü Akelma ikinci, Hakan Akalp üçüncü, master erkek kategorisinde ise Renas Jiyan Kılıç birinci, Garip Arkadaş ikinci, Ali Alioğlu üçüncülüğü elde etti.

Dereceye giren sporculara ödülleri Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Mehmet Kesen ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Ufuk Ertaş tarafından verildi. Sporculara kupa takdiminin ardından birincilere, Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve içinde kask, ayakkabı, eldiven, eşofman takımı, tişört, şapka bulunan çantalar hediye edildi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

ULUSLARARASI KARAMAN TÜRK DÜNYASI ŞÖLENİ BAŞLIYOR

Karaman Belediyesi’nce bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni başlıyor. Karaman ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir