Anasayfa / Bölgesel Haberler / MUHTARLARA MADDE BAĞIMLILIĞIYLA MÜCADELE EĞİTİMİ

MUHTARLARA MADDE BAĞIMLILIĞIYLA MÜCADELE EĞİTİMİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ile birlikte ortaklaşa kent genelinde görev yapan muhtarlara, madde bağımlılığıyla mücadele konusunda eğitim verdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa kentte görev yapan muhtarlara Kültür ve Kongre Merkezi’nde madde bağımlılığıyla mücadele konusunda eğitim verdi. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden Tuba Şavli, muhtarlara madde bağımlılığı nedir, bağımlılık yapan maddeler, sentetik kannabinoid (bonzai), bağımlının özellikleri, sokak satıcıları nasıl tanınır, narkotik ürünün tüketimi, narkotik maddelerin sokak dilinde kullanılan adları ve şüpheli mekanlar başlıklarında muhtarları bilgilendirdi.

Bağımlı olan kişinin fiziksel, sosyal ve psikolojik durumunda değişiklikler gösterdiğini belirten eğitmen Şavli, bağımlılık yapan maddelerin ise merkezi sinir sistemini uyuşturanlar, merkezi sinir sistemini uyaranlar ve hayal gösterenler olduğunu ifade etti. Madde ile mücadelede herkese görevler düştüğünü dile getiren Şavli, özellikle muhtarların kendi bölgelerinde yer alan metruk yapılar hakkında ilgili birimleri bilgilendirmelerinin önemine değindi. Yine görev ve sorumluluklarda 155 ya da diğer kolluk kuvvetlerine bildirim yapılmasına vurgu yapan Şavli, uyuma projesi (akıllı telefonlara indirilen bildirim uygulaması) hakkında muhtarlara bilgi verdi.

Muhtarların madde bağımlılığı konularında merak ettikleri soruları da yanıtlayan Şavli, ayrıca bağımlılıkla mücadelede tedavi süreçlerinde neler yapılabileceği konusunda aktarımlarda bulundu.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir