Anasayfa / Bölgesel Haberler / İŞ İNSANI MERHUM HALİS TOPRAK İÇİN LİCE’DE MEVLİT OKUTULDU

İŞ İNSANI MERHUM HALİS TOPRAK İÇİN LİCE’DE MEVLİT OKUTULDU
Toprak Holding’in kurucusu olan Liceli ünlü iş insanı Merhum Halis Toprak’ın vefatının 3. yılı dolayısıyla Lice’de Kur-an’ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutuldu.
Lice Yağ ve Yem Fabrikasında gerçekleşen mevlit programına halk yoğun ilgi gösterdi. İş insanı merhum Halis Toprak’ın oğlu Ahmet Toprak tarafından düzenlenen Mevlit programına; Lice Kaymakam/Belediye Başkanı Abdulkadir Çelik ve Lice kurum amirleri katılım sağladı.
1938 yılında Diyarbakır Lice’de doğan ünlü sanayici ve iş insanı Halis Toprak, Lice’de yapmış olduğu yağ, yem ve mermer fabrikası, 2 adet okul, 1 adet Devlet Hastanesi, öğrenci yurtları vb. pek çok yatırıma imza attı.
Program Kur’an-ı Kerim, Mevlidi Şerif okunmasının ardından yemek ikramıyla sona erdi.EBRU BEKEN DİNÇEL
NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI
YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 
 
   

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir