Anasayfa / Bölgesel Haberler / BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖĞRENCİLERE ÇOCUK HAKLARI EĞİTİMİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖĞRENCİLERE ÇOCUK HAKLARI EĞİTİMİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Bilgi Evi’nde eğitim gören öğrencilere çocuk haklarının anlatıldığı eğitim programı düzenledi.

Çocuklara yönelik çeşitli çalışmalar yürüten, kurslar açarak eğitimler veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Bilgi Evi’nde eğitim gören öğrencilere, avukatlar tarafından çocuk haklarının anlatıldığı eğitim programı düzenledi. Bilgi Evi Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitimde, Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Komisyonu’nda görevli avukatlar, Anayasa’da ve uluslararası sözleşmelerde yer alan çocuk hakları ile ilgili bilgilendirmeler yaptı.

Çocukların anayasal haklarının anlatıldığı eğitimde, çocuk ve aile ilişkisi, anne – babaların çocuklar üzerindeki sorumlulukları, çocukların eğitim hakları, devletin çocuklara karşı yükümlülükleri konuları tek tek belirtildi. Eğitimde, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNİCEF) tarafından belirlenen ve 54 maddeden oluşan ‘Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’deki maddeleri okuyarak açıklayan avukatlar, çocukların karşılaştıkları olumsuz durumlarda nasıl davranacaklarını ve başvurabilecekleri yerleri anlattılar.

Eğitimin ardından Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Mevlit Kandili nedeniyle çocuklara lokum ve şeker dağıtarak kandillerini kutladılar.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir