Anasayfa / Bölgesel Haberler / Bismil Belediyesi Daha Temiz Bir İlçe İçin Kolları Sıvadı

Bismil Belediyesi Daha Temiz Bir İlçe İçin Kolları Sıvadı

Bismil Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha temiz bir çevre için ilçe genelinde ‘temizlik seferberliği’ başlattı.

İlçe genelinde belirli periyotlarla önemli çalışmalar yürüten Bismil Belediyesi, temizlik konusunda da ciddi adımlar atıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından boş arazilerdeki yabani otlar temizlenirken, vatandaşlar tarafından bırakılan çöpler saatler süren çalışmalar sonucunda toplanıyor. İnsanların bilinçsiz bir şekilde çevreye verdiği zararı, Bismil Belediyesine bağlı ekipler tarafından kullanılabilir hale getirilmeye çalışılıyor.

Temizlik, geri dönüşüm, atık toplama konusunda başarılı işler yapan Bismil Belediyesi, sanayi yolu caddesinde ekipler tarafında başlatılan temizlik seferberliğiliğinde; sokak, cadde ve ana yollar yıkama aracı kullanılarak temiz hale getirildi.

Yüksel “Vatandaşlarımız Temizlik Konusunda Daha Duyarlı Olmalı”

Temizlik herkes için önemli olduğunu belirten Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel “Dinimizin temizliğe verdiği önem hepimizin malumu. Temizlik imandandır. Günlük çöp toplama araçlarımız, süpürge makineleri, katı atık toplama makineleri cadde ve sokaklardan çöp alımı yaparak bölgede temizlik yönünden ortaya çıkabilecek olumsuzlukların önüne geçmektedir. Artan nüfus yoğunluğu nedeni ile bir temizlik seferberliği gerekmektedir. Bende Temizlik ekibini bu konuda talimatlandırarak gerekli faaliyetleri başlattım. Vatandaşlarımızın temizliğe daha duyarlı olmasını ve temizlik işçilerine bu konuda yardımcı olmalarını dile getirdi.

Vatandaşımızın temiz, ferah, huzur ve güven içerisinde yaşamasını sağlamak için gereken tüm çalışmalara başlandığını belirten Temizlik İşleri Müdürü Arap Karademir, İlçe genelinde bulunan tüm cadde ve sokaklar, ana arter yollar karış karış süpürüldü. Ara caddelerde bulunan ve görüntü kirliliği oluşturan tüm moloz, yığıntı, kir ve süprüntülerin temizliği yapıldı”ifadelerini kullandı.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir