Anasayfa / Bölgesel Haberler / KURSİYERLER KENTİN TARİHİ VE TURİSTİK MEKÂNLARINI GEZDİ

KURSİYERLER KENTİN TARİHİ VE TURİSTİK MEKÂNLARINI GEZDİ

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde sanat eğitimi alan 70 kursiyer, kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

Kentin sahip olduğu turizm potansiyelinin açığa çıkarılması için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde bağlama, gitar, piyano, halk oyunları ile resim alanlarında eğitim alan 70 kursiyere yönelik kent gezisi düzenledi. Gezi kapsamında Kültür ve Kongre Merkezi’nde hafta içi ve hafta sonları eğitim gören öğrenciler sırasıyla, Ongözlü Köprü, Hevsel Bahçeleri, Cemilpaşa Konağı Kent Müzesi, Denbej Evi, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Ulu Camii, Hasanpaşa Hanı, Suriçi Maketi, İçkale ile Hz Süleyman Camii’ni gezdi. Tarihi ve turistik mekanların tanıtıldığı gezide Turizm Şube Müdürlüğü rehberleri, öğrencilere yapılar ile alanlar hakkında bilgi verdi.

Kenti tanıtıcı ve bilgilendirici gezide kursiyerler, tarihi mekanlarda sık sık hatıra fotoğrafı çektirdi, Ongözlü Köprü’de halaylar çekerek eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Geziye katılan öğrencilere, şapka, kentin tarihini tanıtan broşürler dağıtıldı ve öğle yemeği ikram edildi. Akşam saatlerine kadar birçok tarihi alanı gezip bilgi edinme fırsatı bulan kursiyerlerin, ikamet ettikleri adreslere ulaşımları servis araçlarıyla sağlandı.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

ULUSLARARASI KARAMAN TÜRK DÜNYASI ŞÖLENİ BAŞLIYOR

Karaman Belediyesi’nce bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni başlıyor. Karaman ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir