Anasayfa / Bölgesel Haberler / BAŞKAN KOCAMAZ İKİ GÜNDE ÜÇ İLÇENİN MUHTARLARI İLE BULUŞTU

BAŞKAN KOCAMAZ İKİ GÜNDE ÜÇ İLÇENİN MUHTARLARI İLE BULUŞTU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Çamlıyayla, Erdemli ve Silifke muhtarları ile bir araya geldi. Mersin’in tüm ilçe muhtarları ile bir araya gelen Başkan Kocamaz, “Bizim ve muhtarlarımızın geçen 5 yıllık süre içerisinde tek amacı sorumlu olduğu bölgede insanları mutlu etmek ve hayatını kolaylaştırmak. Muhtarlarımızın sonuna kadar arkasındayız” dedi.

Mersin’in tüm ilçelerinde muhtarlara bir araya gelen Başkan Kocamaz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Gülnar, Mut ve Tarsus’tan sonra Çamlıyayla, Erdemli ve Silifke mahalle muhtarları ile bir araya gelerek hasbihal etti.

Muhtarlar, kendileri ile sık sık bir araya gelerek taleplerini, önerilerini dinleyen Başkan Kocamaz’a desteklerinin süreceğini kaydederken, hizmetlerinden dolayı sık sık teşekkür ettiler. İki günde üç ilçe gezen Başkan Kocamaz’a muhtarların yanı sıra vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

“Belediyecilik gönül işi. Bu iş sevmezseniz yapamazsınız”

İlçelerde birçok sorununa çözüm getirdiklerini, kalan eksiklikleri de en kısa sürede planlı ve programlı bir şekilde çözerek Mersin’in her köşesindeki vatandaşları rahata kavuşturacaklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Sizler de biliyorsunuz ki biz iyi niyetle problemlerin üzerine gidiyoruz, çözmeye çalışıyoruz. Ama her şeye rağmen dediğim nedenlerden dolayı tamamını çok kısa sürede ortadan kaldırmamız mümkün değil. Şu anda Mersin genelinde gerek ilçe merkezleri gerekse kent bütünü olarak 1/5 binlik planlar tamamlanıyor. Taşkın planları tamamlandı. İlçelerimizin önemli problemlerinin bir kısmı çözüldü. Bir kısmı da bundan sonra çözülecek” dedi.

“Biz Mersin’de hakkı, hukuku, adaleti tesis etmek için göreve talip olduk”

Kırsala yapılan hizmetlerden dolayı sık sık eleştiri aldıklarını ancak eşitsizlikleri ve yılların ihmalini ortadan kaldırmak için ısrarcı olduklarını sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Belediyecilik gönül işi. Bu iş sevmezseniz yapamazsınız. Biz 13 ilçe içerisinde hiçbir ilçeyi bir diğerinden ayırmadık. Herkese eşit mesafede durduk. Nüfus oranında herkese fazla fazla hizmet götürdük. Bunun için de zaman zaman eleştirildik. Özellikle Büyükşehir meclisinde muhalif siyasi partilerin temsilcileri bize, ‘Siz büyükşehir kaynaklarını hep kırsalda harcıyorsunuz’ dediler. Bizde onlara ‘Biz Mersin’de hakkı, hukuku, adaleti tesis etmek için göreve talip olduk. Dolayısıyla bugüne kadar ihmal edilmiş yerlerin problemlerini çözelim ki, eşitliği sağlamış olalım ’ dedik. Onlar ne söylerse söylesin biz doğru bildiğimizden şaşmadık” ifadelerine yer verdi.

“Biz hiçbir zaman küçük düşünmedik, köklü çözümler üretmeye çalıştık”

Kırsalda sadece yol, su hizmeti vermediklerini tarımdan sosyal projelere kadar birçok alanda belediyecilik örneği sergilediklerini belirten Başkan Kocamaz, “Biz Mersin genelinde yaptığımız tarımsal, sosyal hizmetlerle adından söz ettiren, farklılık yaratan bir büyükşehir belediyesi olarak tarihe geçtik. Biz hiçbir zaman küçük düşünmedik. Günlük işlerle uğraşmadık. Köklü çözümler üretmeye çalıştık. Gülnar’a şu anda 58 kilometreden su getiriyoruz. Anamur’a hazırlattığımız projede 68 kilometreden su getirteceğiz. Çamlıyayla, Erdemli ve Silifke ile alakalı da sulama ve içmesuyuyla ilgili her türlü projeleri, kaynak tespitlerini yaptırmış durumdayız. Tüm projelerimiz hazır”  şeklinde konuştu.

“Muhtarlarımızın sonuna kadar arkasındayız”

Başkan Kocamaz göreve geldiğinde kurucu belediye başkanlığı görevini üstlendiğini, kapanan belde belediyelerinin borçlarının ve yapılması gereken hizmetlerinin kendilerine geçtiğini ifade ederken, hizmet noktasında muhtarlarla birlikte hareket ettiklerini ve zorlukları birlikte aştıklarını belirterek, “Biz gönül adamıyız. Biz hizmet adamıyız. Biz ömrümüzü bu millete, devlete, bayrağa, vatana, millete feda etmiş adamlarız. Kim ne söylerse söylesin biz sağa sola bakmadan, işimize odaklanacağız ve çalışacağız. Ben bütün muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Bizim ve muhtarlarımızın geçen 5 yıllık süre içerisinde tek amacı sorumlu olduğu bölgede insanları mutlu etmek ve hayatını kolaylaştırmak. Muhtarlarımızın sonuna kadar arkasındayız. Bundan sonrada arkalarında olacağız. Bizi izleyeme devam edin. İnanın 2019 çok daha iyi olacak” diye belirtti.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI   

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir