Anasayfa / Bölgesel Haberler / OKUMA YAZMA SEFERBERLIĞI KAPSAMINDA AÇILAN KURSLAR

OKUMA YAZMA SEFERBERLIĞI KAPSAMINDA AÇILAN KURSLAR

Dörtyol ilçesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile eşi Emine ERDOĞAN’ın himayelerinde Türkiye genelinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında  açılan kurslara katılarak eğitimlerini tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı.

Dörtyol Halk Eğitim Merkezi  salonunda düzenlen törende konuşan Kaymakam Murat BULACAK, okuma yazma seferberliği konusunda hayata geçirdikleri çalışmaların  güzel neticesine tanıklık etmek üzere bir araya geldiklerini kursiyer bayanların gayretlerinin kendisini mutlu ettiğini belirtti.

Kaymakam Murat BULACAK, Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşleri hanımefendi bu projeye önder oldular liderlik yaptılar kendilerine huzurlarınızda saygılarımızı arz ediyorum,  bu özverili çalışmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze, öğretmenlerimize ve siz değerli kursiyerlerimize çok teşekkür ediyorum, iyi ki bu kurslara katılıp okuryazar oldunuz. Belgeleriniz hayırlı olsun” dedi.

Dörtyol’ da Okuma yazma seferberliği kapsamında 73 kurs da 744 kursiyer eğitim gördü, TUİK verilerine göre ilçe genelinde 2500 kişinin okuma yazma bilmediği değerlendirilirken bu rakamın nüfusun  % 2,5’i ne tekâmül etmekte. Amaç nüfusun yüzde yüz ’ünün okuryazar olması.

İlçe genelinde açılan Kurslarda 676 kadın kursiyer eğitim görerek sertifika almaya hak kazanırken 68 erkek kursiyer sertifika almaya hak kazandı.

Kursiyerlere daha sonra diplomalarını Kaymakam Murat BULACAK ve diğer kurum müdürlerinin takdim etti.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün açtığı kurslarda 76 yaşındaki   Şengül Aykın ile  Portekizli olup daha sonra Müslümanlığı seçen Meryem Güleran’ da Türkçe öğrendi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI 

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir