Anasayfa / Bölgesel Haberler / SPOR DÜNYASININ DUAYEN İSİMLERİ MERSİNLİLERLE BİR ARAYA GELDİ

SPOR DÜNYASININ DUAYEN İSİMLERİ MERSİNLİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından belirli aralıklarla düzenlenen ‘Sporun Mutfağındakiler Paneli’nde sporun tecrübeli isimleri ile bir araya gelindi. Salonu dolduran yüzlerce öğrenci panelistleri can kulağı ile dinledi.

Spor dünyası hakkında bilinmeyenlerin ve merak edilenlerin konuşulduğu ‘Sporun Mutfağındakiler Panelinde’ katılımcılar deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Kanal D ve CNN Türk Spor Muhabiri Emre Tilev’in moderatörlüğünü üstlendiği panel, Galatasaraylı Eski Milli Futbolcu-Teknik Adam ve Spor Yorumcusu Ergün Penbe, Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Metehan Başar, Milli Okçu Mete Gazoz ile DHA GS Spor Muhabiri Serhan Türk’ün katılımıyla gerçekleşti.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen paneli dinleyeler arasında, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Başkanı Mesut Bilir, Mersin Galatasaray Futbol Okulu Sorumlusu Metin Erbilmiş Atletizm İl Temsilcisi Halil Oğuz, Mersin İdman Yurdu’nun efsanevi yöneticilerinden Hacı Bayram Birinci ve Mersin İdman Yurdu’nun efsanevi oyuncularından Ayhan Öz yer aldı.

Penbe: “Biz bu kupayı alacağız dedik”

2000 yılında Türkiye’yi sevince boğan ilk penaltının kahramanı, 2000 UEFA Kupası’nın Şampiyonu Galatasaray’ın efsanevi yıldızı ve Milli Takım’ın efsane ismi Galatasaraylı Eski Milli Futbolcu-Teknik Adam ve Spor Yorumcusu Ergün Penbe Türk Futbol Tarihi’nin en büyük başarısı olan penaltıyı nasıl kullandığını anlattı. Penbe, “2000 yılında tarihinde ilk defa bir Türk takımı UEFA Kupası’na kalmıştı. İnanılmaz bir duyguydu. Biz o sürece gelene kadar Şampiyonlar Ligi’nden elendik, UEFA’dan sonra ne yaparız diye takım arkadaşlarımızla konuşurken birkaç tane kendine güvenen arkadaşımız biz bu kupayı alacağız dedi. Belki dünyada bu kupayı almamıza ihtimal vermeyen bir sürü insan varken, bizim içimizde o kupayı alacağımıza inanan insanlar vardı. İnanmak zaten başarmanın bence en büyük faktörlerinden bir tanesiydi. O kupayı almamızda da bunu rolünün büyük olduğunu düşünüyorum ben. Arkadaşlık, takım ruhu inanılmaz üst seviyedeydi. İstanbul’a döndüğümüz zaman havaalanına gelen insanlar, Taksim Meydanı’nı hınca hınç dolduran o insanlar bizi hatırlattı ki ne büyük bir şey başarmışız” dedi.

Başar: “Hedefim Altın Madalya”

Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Metehan Başar kendilerinin öğrenciler ile buluşmasına vesile olan Başkan Kocamaz’a teşekkürlerini ileterek, “Ben 2017 ve 2018 yılı dünya şampiyonu oldum. Şu anda da bir olimpiyat sürecine girdik. Olimpiyatlara 2 yıldan az bir süre kaldı. Önümüzde tekrar bir Dünya Şampiyonası var ve en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Zaten şu anda kamptan ayrılarak buraya geldim. Şu an güreşin gerçekten çok üst düzey bir takım kadrosu var. Biz oraya eminim ki tam takım gideceğiz. Toplam 18 sporcu ile.  Tabi bunların arasından da altın madalyaya ulaşacak çok iddialı isimler var. Ben de inşallah bunlardan biri olarak kendimi görüyorum. Dünya Şampiyonası bizim için önemli. 2017 ve 2018 yılını geride bıraktık. Önümüzdeki Dünya Şampiyonası’na bakmamız lazım. Oraya en iyi şekilde hazırlanmak zorundayız. Benim hedeflerim arasında 2020 Tokyo Olimpiyatları’na gidip orada ülkeme Altın Madalya kazandırmak var” şeklinde konuştu.

Mete Gazoz: “En sevdiğim branş okçuluk oldu”

Milli Okçu Mete Gazoz neden okçuluğu tercih ettiğini anlatarak, “Ben okçuluğu 3 yaşında, yani çok küçük yaşta başladım. Benim annem de, babam da okçu. Yani doğal olarak ben de okçu oldum. Ama tabi okçuluk dışında da 5-6 tane branş yaptım. Ama bunların arasında en çok sevdiğim şu anda yaptığım branş oldu. Okçuluk benim hayatımda birçok şey diyebilirim. Güzel bir spor okçuluk. Okçuluğa başlayabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Türk: “Alan daha alana inmedi!”

DHA GS Spor Muhabiri Serhan Türk de Galatasaray’ın forvetteki ilk hedefi olan Alan Carvalho transferinin bitip bitmediği sorusuna yanıt vererek, “Biz sporun mutfağındayız. Gazeteciyiz. Çok güzel haberler yapmaya ve sizi bilgilendirmeye çalışıyoruz. Transferlerle ilgili sormak istediğiniz bir şey varsa zevkle söyleriz. Alan transferi bitmedi.  Alan daha alana inmedi” dedi.

Panelde katılımcılar sporla ilgili deneyimlerini Mersinlilerle paylaşarak, son günlerin en çok konuşulan spor olaylarıyla ilgili yorumlarda bulundular. Sohbet sonrası soru cevap şeklinde devam eden panel, öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Panel sonunda Başkan Kocamaz tarafından panelistlere plaket takdim edildi.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir