Anasayfa / Bölgesel Haberler / BÜYÜKŞEHİR KAR SINAVINI GEÇTİ

BÜYÜKŞEHİR KAR SINAVINI GEÇTİ

Esaretin Esamesi Okunmadı

Günler öncesinden yaklaşan kar yağışı ile ilgili tedbirlerini alarak teyakkuza geçen Mersin Büyükşehir Belediyesi, özellikle yüksek kesimlerde yer yer 1 metreyi bulan kar yağışına karşı yürüttüğü çalışmalarla zorlu sınavı başarıyla geçti. Her ilçede her mahalleye yetişen ekipler, vatandaşların mağdur olmaması için gece boyunca çalışmalarını sürdürdü.

750 Kilometre Yol Açıldı

Mersin’in batı ve yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı, bazı bölgelerde ulaşımı olumsuz etkiledi. Ancak günler öncesinden gerekli hazırlıkları yaparak koordinasyon kuran Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şiddetli kar yağışına rağmen kapanan yolları kısa sürede ulaşıma açarken, yürütülen çalışmalar kapsamında çoğu köy yolunun da kapanmasını engelledi.

Mersin genelinde 10 ilçede 34 iş makinesi (Greyder, dozer ve kepçe), 5 kamyonet, 13 arazi aracı ve 98 personelle beyaz örtüye karşı başarılı çalışmalar yürüten ekipler, 72 mahallede yaklaşık 750 kilometrelik yolda karla mücadele çalışması yürüttü.

Bir taraftan karla mücadele eden ekipler, alınan ihbarlara da kısa sürede yanıt vererek Mut ilçesi Kavaközü Mahallesi’nde rahatsızlanan Asiye Çetin’i sağlık kuruluşuna yetiştirdi. Ekipler ayrıca ihtiyaç duyulan bölgelerde erzak dağıtımı da yaparak vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalara aralıksız olarak devam etti.

Büyükşehir’le Kar Engeline Geçit Yok

Etkili olan kar yağışında girdiği sınavı başarıyla geçen Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde ulaşımda yaşanacak olası aksaklıkların da önüne geçti. İşte Mersin’de yürütülen karla mücadele çalışmaları ile ilgili ayrıntılar:

Erdemli: 4 iş makinesi, 3 kamyonet, 12 personel ile Avgadı, Sarıkaya, Kızılen, Alibeyli, Yağda, Harfilli, Güneyli, Güzeloluk, Sorgun, Akpınar, Toros, Sıraç ile İçme Grup yolunda karla mücadele çalışmalarına ara vermeden devam etti.

Gülnar: 3 greyder, 3 pikap ve 13 personel ile Elmakuzu, Köseçobanlı, Gezende, Demirözü, Konur, Yarmasu, İshaklar, Taşoluk ve Bolyaran mahallelerinde yol açma çalışmaları gerçekleştirildi.

Mut: 3 greyder, 2 pikap ve 10 personel ile Dağpazarı, Elmapınarı, Kavaközü, Güme, Çivi ve Ballı mahallelerinde yürütülen çalışmalar ile kapanan yollar kısa sürede ulaşıma açıldı.

Bozyazı: 2 iş makinesi, 1 tuzlama aracı ve 6 personel ile Ardıç, Devrent, Kızılca, Akçamaşat, Dereköy, Kabaağaç, Akgedik ve Elmakuzu mahallelerinde çalışma yürütüldü.

Anamur: 1 greyder, 1 pikap ve 4 personel ile Sugözü, Boğuntu ve Çukurabanoz yollarında ulaşımda aksamaya fırsat verilmedi

Toroslar: 6 greyder,4 JCB, 3 loder, 3 arazi aracı, 2 tuzlama aracı ve 34 personel ile Yüksekoluk, Hangediği Grup Ana Yolu, Hangediği, Deynek, Tırtar, Atlılar grup yolu, Horozlu, Güzelyayla grup yolu, Arslanköy, Gözne, Ayvagediği ve Alanyalı grup yolu ulaşıma açıldı.

Silifke: 2 greyder, 1 kamyon,1 arazi aracı, 1 JCB ve 8 personel ile Pelitpınarı, Uşakpınarı, Nuru, Senir, İmambekirli, Çaltıbozkır, Uzuncaburç, Örenköy, Yeğenlihotamış, Kırobası ve Kocaoluk Bağlantı Yolunda çalışmalar ara vermeden devam etti.

Mezitli: 1 greyder, 1 JCB, 1 loder, 1 arazi aracı ve 6 personel ile Fındıkpınarı, Demirışık Grup Ana Yolunda ulaşımda aksamaya fırsat verilmedi.

Tarsus ve Çamlıyayla: 2 greyder, 1 kamyonet ve 5 personel ile Boztepe, Böğrüeğri, Kisecik, Körmenlik, Keşli ve Çukurbağ ile Çamlıyayla’da Belçınar ve Sebil bölgelerinde yürütülen karla mücadele çalışmaları sabahın ilk ışıklarına kadar ara vermeden devam etti.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı

Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı Alihansoy Gurup tarafından Mardin’de yapılan Mesopotamia Garden Hotel hizmete açıldı. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir