Anasayfa / Bölgesel Haberler / Belediyeden, ‘Moral Benim İlacım’ projesine destek

Belediyeden, ‘Moral Benim İlacım’ projesine destek

Tedavi gören 30 kadına ‘Moral Benim İlacım’ projesi adı altında moral vermek amacıyla Batman Belediyesi’nin desteğiyle gezi düzenlendi.

Batman Bölge Devlet Hastanesi onkoloji servisinden tıbbi tedavi hizmeti almakta olan 30 kadına Batman Belediyesi tarafından desteklenen Kıra Dağı Dört Mevsim mevkiinde gezi düzenlendi. Geziye hasta ve yakınları, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli, sosyal hizmet uzmanı ve sağlık sektörü çalışanları katıldı.

‘Moral Benim İlacım’ Projesi doğrultusunda hastalık sürecinde yaşanan psiko sosyal problemlerin aşılması, hastaların hastalıkla mücadele motivasyonuna katkı için düzenlenen günü birlik geziyle, hastalık ve tedavi sürecinde yaşanılan olumsuz duygu durumunun aşılması için moral desteği oldu. Yapılan etkinlikle hastaların ve çalışanların sosyalleşmesine ve paylaşımlarda bulunmasına olanak sağlanıyor.

Yapılan etkinlikle gönüllerince eğlenen hastalara, sabah kahvaltının ardından gitar eşliğinde müzik dinletisi yapıldı. Ardından Belediye, Halk Eğitim ve İş Kur desteğiyle Gençlik Merkezi’nde açılan el sanatları kursunda yaptıkları el işlerini sergilediler. Öğle yemeğinden sonra Kıra Dağı Dört Mevsim mevkisi gezildikten sonra gezi programı tamamlandı.

EBRU BEKEN DİNÇEL

NOVA MEDYA GRUP BAŞKANI

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

Ali Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli

24.07.2008 tarihinde değerli konuklarımızın hizmetine girmiştir. Uygulama otelimizde 90 Yatak kapasiteli olup 28 Standart oda, ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir