GÜNEY KORELİ SANATÇILARDAN ‘KÂTİBİM’ SÜRPRİZİ

Sanatın dostlukların pekişmesinde en güzel araçlardan biri olması sebebiyle Büyükşehir Belediyesi, Koreli Jeong Ga Ak Hoe grubunu Eskişehir’de ağırladı. Kore’nin geleneksel müzik gösterisinin sahnelendiği konserde Eskişehirliler Koreli sanatçılara ritim tutarak eşlik etti.

2000 yılında kurulan profesyonel Koreli müzik grubu olan Jeong Ga Ak Hoe, Kore geleneği müziğini günümüzle uyumlu bir yorumla birleştirerek Eskişehirlilerle buluşturdu. Şarkıların arasında seyircilere Türkçe hitap eden sanatçılar, “Türkiye’ye ilk defa geldik. Türkiye’ye aşık olduk. İlerleyen zamanlarda buraya tekrar gelmek istiyoruz. Eskişehir çok güzel” dediler. 9 kişiden oluşan grubun her üyesinin tek tek Türkçe konuşması Eskişehirli sanatseverleri şaşırttı. Jeong Ga Ak Hoe grubu sadece Türkçe konuşmalarıyla değil,  konser sonunda seslendirdikleri “Katibim” türküsüyle de Eskişehirlilerin kalbini fethetti.

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen konsere, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Güney Kore Büyükelçiliği Müsteşarı Dong Woo Cho, Tuğgeneral Mehmet Özlü ve UNICEF Türk Milli Komitesi katıldı.

Gösteri sonrasında sanatçılara çiçek takdim eden Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, “Güney Kore, Türkiye’nin büyük dostlarından birisidir. Aynı zamanda Güney Kore’nin Paju şehri Eskişehirimizin kardeş şehridir. Kentpark girişindeki anıt Türk-Kore dostluğunu temsil etmektedir. Bu topluluk, Güney Kore müziğinin günümüzdeki ve gelecekteki yorumu olarak, çağımızın gençlerine de Kore müziğini sevdirecektir. Hepinizi yürekten kutluyorum” dedi.

 

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir