BAŞKAN TORU; “EN BÜYÜK PROJEMİZ, GÖNÜLLERDE YER EDİNMEKTİR”

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ile birlikte YakaCaddesi üzerinde bulunan esnaf ve vatandaşlarla hasbihal etti. En büyük hedeflerinin gönüllere girmek olduğunu söyleyen Başkan Toru, “Gerek genelde gerekse yerelde yakaladığımız başarılarımızda tek yol arkadaşımız milletimiz oldu. Bugünden sonrada milletimizle birlikte el ele yeni başarı hikayeleri yazmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ile birlikte Alavardı Mahallesi Yaka Caddesi üzerinde bulunan esnaflar ve vatandaşlarla buluştu. Başkan Toru ve Erdem, Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, Ak Parti Meram Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Selman Avcıoğlu ve Meram Kadın Kolları Başkanı Ayşe Uçar’ın da katıldığı ziyaretlerde esnafların sorunlarını dinledi ve vatandaşlarla hasbihal ettiler.

“HER ADIMIMIZDA ESNAFIMIZI GÖZETTİK”

Cadde üzerindeki tüm esnaflarla tek tek hasbihal eden Başkan Toru ve Erdem yoğun ilgi ile karşılandılar. Esnaflardan bölge ve sektörlerinin sorunları hakkında bilgi alan Başkan Toru, Meram Belediyesinin tüm plan, program ve projelerinde esnafı öncelediğini ve gözettiğini kaydetti. Türkiye’nin tarihi bir süreçten daha geçtiğini ve daha öncekilerde olduğu gibi bundanda güçlenerek çıkacağını ifade eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, ‘Türkiye, bugüne kadar kendine yapılan her saldırıdan güçlenerek çıkmıştır.Bundan da güçlenerek çıkacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bizler birlikte elele gönül gönüle yürümeyedevam ettikçe önümüzde hiçbir beşeri güç duramaz. Bu yolda birlikte yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu. Ziyaretlerde, çay ikramı eşliğinde gerçekleştirilen sohbetlerden sonra Başkan Toru ve Erdem ile esnaflar hatıra fotoğrafları çektirdi.

“MİLLETİMİZ, BAŞIRI HİKAYEMİZDE TEK YOL ARKADAŞIMIZDIR”

Yaka Caddesi üzerinde bulunan esnafların tek tek istek ve şikayetlerini dinleyen Başkan Toru, çocuklara da oyuncak hediye etti. Esnaf çay ocağındaki vatandaşlarla gerçekleşen sohbette, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki Ak Parti anlayışında başarının yerel yönetimlerden başladığına dikkat çeken Başkan Toru, ‘Sadece sorunsuz alt yapı, modern üst yapı hizmetlerimizle değil, yeni bir kültür yenibir medeniyet ve dünya lideri bir Türkiye tezahürü için gayret gösteriyoruz. Bu yolda en önemli yol arkadaşımız ‘Milletimizdir.’ Sizlerin teveccühü ile göreve geldik. Ama bundan da önemlisi sizin fikirlerinizin ışığında şehrin ve bölgemizin sorunlarına neşter vurduk. Vurmaya da devam ediyoruz. Bu noktada fikirleriniz ve önerileriniz bizim için çok değerli. Bizim en büyük başarımız, bu yolda milletimizle birlikte yürümek ve başarılarımıza sizinle birlikte imza atmaktır” diye konuştu.

“VATANDAŞIMIZ, BÜYÜK DÖNÜŞÜME DEVAM ETMEK İÇİN YİNE AK PARTİ DİYECEKTİR”

24 Haziran’da vatandaşların kendilerine çok önemli bir misyon yüklediklerine işaret eden Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem’de Türkiye düşmanlarının ülkeyi krize sokmanın ötesinde bölmek ve parçalamak arzusunda olduklarının artık iyice ayyuka çıktığını söyleyerek, “Biz bir ve beraber olduğumuz sürece tüm bu oyunlar boşa çıkacaktır” dedi. Ak Parti başarısının yerel yönetimlerle başladığını ve yerel yönetim anlayışının tüm Türkiye’yi bambaşka bir çehreye büründürme başarısı gösterdiğini hatırlattı. Erdem, “Bu değişimin sürmesi için yerel seçimde milletimizin yine Ak Parti diyeceğinden şüphemiz yoktur” şeklinde konuştu.

“BİZİM EN ÖNEMLİ İCRAATIMIZ GÖNÜLLERE GİRMEK OLDU”

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ve Milletvekili Orhan Erdem Alavardı Aksarnıç Çolakhoca Camiinden çıkan cemaate de şerbet ikram ettiler. Buradaki cemaatinde isteklerini de dinleyen ikili son olarak parkta oturan vatandaşlarla da bir araya geldi. Yoğun ilgi ve alaka ile karşılanan Toru ziyaretleri hakkında yaptığı açıklamada “Çok iyi hizmetler yapmış olabiliriz, bu hizmetler zaten yapılması gereken şeylerdi. Yaptıklarımızı hiçbir zaman yeterli görmedik. Hep daha fazlasını yapmaya gayret gösteriyoruz bu noktada. Bizim için bunlardan çok daha önemli olan şey ‘Gönüllere girmektir’. İşimizi, gönüllere girebilirsek gerçek anlamda başarmış oluruz. Amacımız, bir sevgi halkası oluşturmak. Geçtiğimiz birkaç gün içinde hastalarımızı, yaşlılarımızı, gazilerimizi,şehit ailelerimizi evlerinde ziyaret ettik. Sadece onların hal hatırlarını sormak, sorunlarına çare olmak için değil, gönüller arasında bir köprü kurmak amacıyla gerçekleştiriyoruz biz bu ziyaretleri. Çünkü biliyoruz ki; Bizi ve hizmetlerimizi yücelten şey sadece Türkiye’nin, Konya’nın yada Meram’ın yaşadığı büyük dönüşüm değil. Bizi yücelten şey tevazudur aynı zamanda. Biz bugüne kadar bunun bilinciyle hareket ettik. Bundan sonrada bu bilinçle hareket etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir