SAMANDAĞ EKSTREM SPORLARIN MERKEZİ OLACAK

Samandağ doğası,denizi,güneşi ,eşsiz manzaralarıyla ekstern sporların merkezi olma yolunda ilerliyor. Samandağ Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmalarla profesyonel ,amatör sporcular ilçeyi ziyaret ederek deniz ve doğa manzarası eşliğinde sportif çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. Konu ile ilgili başarılı çalışmalara imza atan Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı hedeflerinin Samandağ İlçesinin Ekstem Sporların Merkezi konumuna gelmesi olduğunu belirtti.
Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı; “ Daha önce de belirttiğim gibi birçok spor dalı ile uğraşan bir sporcu olarak burası kendi memleketim ve memleketimizde var olan güzellikleri ortaya çıkarmak, yani yüzyıllardır bu sahil var, yüzyıllardır bu rüzgar var bunları artık verimli hale çevirebilmek adına kendimiz bir şey başlattık. Daha sonra ekstrem sporlara gönül veren böyle dostları ağırladığımız sürece Samandağ’ın ekstrem sporların cenneti olacağına inanıyorum. Ayrıca bir belediye başkan yardımcısı olarak da elimizden geleni yapmaya çalışacağız. “ifadelerine yer verdi.

Adana Çukurova Kiteboard Akademi CKA Spor Kulübü Kulübü Başkanı Gökhan Karaköse: “. Yaklaşık 14 – 15 yıldır Kiteboard sporunu yapıyoruz. Profesyonel anlamda 8 yıldır eğitmenlik yapıyorum. Farklı bir sporu keşfetmek bizim için her zaman heyecanlıdır. Samandağ’ı hep duyduk. Daha önce de Belediye Başkan Yardımcımız Mehmet Ali Kamacı da davet etmişti ama fırsatımız olmamıştı bir türlü. Bu festival de buraya gelmemize vesile oldu. Başkanım davet etti, gelin dedi, fırsat oldu geldik. Rüzgar bakımından mükemmel, sahil çok güzel, hepsi süper. Dalgalı biraz ama dalganın da bizim için ayrı bir keyfi var. Dalgalar arasında dans ediyoruz. Gerçekten güzel, keyifli bir spor. Burada bu sporun gelişmesini kesinlikle arzuluyorum. İnşallah daha çok destek olunur ve bu spor burada yayılır. Burası gerçekten değerli bir yer. Benim yaptığım bir çok ekstrem spor var. Havacılıktan tutun, kış sporlarından, motokrosa her şeyi yaptım. Kiteboard sörf apayrı bir dünya. Suya kendinizi attığınız zaman her şeyinizi unutuyorsunuz, bütün stres gidiyor. Kesinlikle bu sporu tavsiye ediyorum. 5’ler, 10’lar, 20’ler ondan sonra 50’ler, 100’lere ulaşacak. Ben gittiğim zaman Samandağ ne kadar iyi diyeceğim, İstanbul’dan gelen arkadaşım da aynı şeyi söyleyecek. Güney Kore’den gelen arkadaşımız da böyle bir yere gittik diyecek ve bu fısıltı ile yayılacak.Hiç tartışılmaz mükemmel bir misafirperverlikle karşılaştık. Gerçekten Hatay’ın tarihi açısından kültürel tarih ve doğal güzelliklerini gezdirdi. Belediye Başkan Yardımcısı sn.M.Ali Kamacı’ya çok teşekkür ediyoruz. Kesinlikle sezon sonunda yine geleceğiz. O zaman hem uçurtma sörfü hem de direkt dalga sörfü ile ilgili bir planımız var. yazdan kışa geçerken ki fırtınaların olduğu dönemlerde burada büyük dalgaların olduğunu duyduk. Onun için de bir keşif yapmaya geleceğiz. İnşallah dalga sörfü yapan arkadaşlarla beraber sizi tekrar ziyaret edeceğiz. ”ifadelerine yer verdi.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir