SAMANDAĞ BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRE FARKINDALIĞI

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından geri dönüşüm çalışmaları sürdürülüyor. Samandağ Belediyesi tarafından, ilçe sınırları içerisinde ömrünü tamamlamış lastikler çevreye zarar vermeden, geri kazanım ve bertarafı için ücretsiz toplatılıp geri dönüşüme kazandırılıyor.

Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Suat Berber tarafından yapılan açıklamada; “Belediye Başkanımız sayın Mithat Nehir’in öncülüğünde geri dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor. İlçemizde bulunan Oto Lastikçilerden belirli aralıklarla atık lastikleri topluyor, geri dönüşüme kazandırıyoruz. Son olarak ilçe sınırları içerisinde bulunan Oto Lastik tamircilerinin biriktirmiş olduğu toplam 5500 kg ömrünü tamamlamış lastik Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüzce toplatıldı.” dedi.
Berber, açıklamasının devamında; “ömrünü tamamlamış lastiklerin geri dönüşüme kazandırılması için sürdürdüğümüz kampanya kapsamında, ilçemizde Hıdır el Zuhur Türbesi yolunda kimliği belirsiz kişilerce atılmış atık lastikleri fark ettik ve toplattık. Vatandaşlarımızı bu konuda daha duyarlı davranarak ömrünü tamamlamış atıl durumdaki lastikler için Samandağ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünü aramalarını rica ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir