BAŞKAN TURGUT, KIRTIL SAKİNLERİYLE BULUŞTU

Başkan Turgut, Kırtıl sakinleriyle buluştu

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Kırtıl Mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelerek belediye tarafından mahallede devam eden çalışmaları inceledi. Başkan Turgut, ‘Mahalle sakinlerimizin taleplerini bir bir yerine getiriyoruz’ dedi.

Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, hiçbir ayrım gözetmeksizin her bir mahalleyi karış karış gezerken, Kırtıl Mahallesinin eksikliklerini yerinde inceleyip, bu ihtiyaçların bir bir tamamlanacağını belirtti.

TURGUT, ‘HİZMETLERİ YERİNDE GÖRÜP İNCELİYORUZ’

Kırtıl Mahallesini ziyaret ederek, burada vatandaşlarla bir araya gelen Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Büyükşehir yasa düzenlemesi ile birlikte sınırları genişleyen bir Belediye olduk. Büyükşehir Belediye kanunu öncesinde 66 köyü ve 22 mahallesi olan ilçemiz, bu yasa itibariyle toplamda 88 mahalle sayısına yükseldi.

Tabi yüz ölçümü olarak ta en büyük yüz ölçümüne sahip ilçe olduk. Bu yüz ölçümünün genişlemesi, hizmet ağının da genişlemesi demek… Muhtarlarımızla, mahalle temsilcilerimizle bir araya gelerek imkânlar dâhilinde, sorumluluk alanımıza girecek olan alanları da hesap ederek, çalışmalar başlattık. Bu çalışmalar neticesinde Kırtıl Mahallemizin de yarım kalan sorunlarını ve taleplerini biliyoruz. Bu talep ve sorunları inşallah kısa sürede yerine getireceğiz. Çünkü bizim ayrımcılık yapma gibi bir lüksümüz yok. İnsana hizmet etmek adına burada bulunuyorsak, bu ayrımı yapmadan bizler bu hizmeti götüreceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde mahallelerimizi kalkındırıp, sosyalleştireceğiz’ dedi.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN TURGUT’A TEŞEKKÜR

Mahallelerine yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Mustafa Turgut’a teşekkür eden Kırtıl sakinleri, ‘Mahallelerimizi ne kadar çok geliştirirsek o kadar çok nüfus artışı olur. Köylerden şehre değil, şehirlerden köylere göç gelmeye başlar. Belediye Başkanımız bu konuda gerçekten çok planlı ve düzenli bir şekilde çalışıyor. 88 mahalleye hizmet götürmek kolay değil. Bir ilçe belediyesi olarak başarılı birçok hizmet gerçekleştirdi. Görevlerinde başarılar diliyoruz’ diye konuştular.

 

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir