Anasayfa / Bölgesel Haberler / Malazgirt Ruhu İstikbalimizin ve Bağımsızlığımızın Teminatıdır

Malazgirt Ruhu İstikbalimizin ve Bağımsızlığımızın Teminatıdır

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Anadolu’yu ebedi yurdumuz yapan Malazgirt Zaferi’nin 947. yıldönümü ve Zafer Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Üzerinden yüzyıllar geçmesine rağmen Malazgirt Zaferi’nin ruhunun halen milletimizin sinesinde diri bir şekilde durduğuna vurgu yapan Başkan Altay: “O ruh, bugün istikbalimizin ve bağımsızlığımızın da önemli teminatıdır” dedi. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Malazgirt Zaferi’nin 947’nci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Uğur İbrahim Altay, milletimize Anadolu’nun kapılarını açan, bu topraklarda birlik, beraberlik ve barışa dayanan anlayışın hâkim olmasını sağlayan Malazgirt Zaferi’nin geçmişimiz kadar geleceğimiz için de çok önemli olduğunun altını çizdiği mesajında şu ifadelere yer verdi:

“26 Ağustos 1071’de medeniyetimizin Anadolu’daki temelini atan Sultan Alparslan’ın liderliğinde çalınan maya, asırlar boyunca milletimize esin kaynağı olmuş ve yön göstermiştir. Üzerinden yüzyıllar geçmesine rağmen Malazgirt Zaferi’nin ruhu hâlâ milletimizin sinesinde diridir. O ruh, bugün istikbalimizin ve bağımsızlığımızın teminatıdır. 947 yıl önce elde edilen bu şanlı zafer ile milletimiz, tarihin öznesi haline gelmiştir.

İslam’ın kılıcı olarak tarih sahnesindeki yerini alan milletimiz, Doğu Roma İmparatorluğu’nu yenerek yeryüzünün yükselen yeni gücü olduğunu da çağının egemen güçlerine ilan etmiştir. Kahramanlığın ve cesaretin sembol ismi Büyük Selçuklu Hükümdarı Alparslan ve onun hedefine tam inanmış ordusunun kazandığı zafer, Anadolu’nun kapılarını sonuna kadar Türk milletine açmıştır. Malazgirt Zaferi ile Doğu Roma İmparatorluğu’nun çektiği seti yıkan milletimiz, önce Anadolu Selçuklu Devleti’ni, daha sonra da üç kıta ve yedi denize hükmeden Devlet-i Ali’yi kurup tarihteki şanlı yerini almıştır.

Kardeşlik ve adalet esası üzerine kurduğumuz medeniyetimiz ile kazandığımız başarıların altında, ulvi gayelere ulaşmak için, karşılıklı sevgi ve saygıyı yayıp, birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek, karşılıklı yardımlaşma, dayanışma ve fedakârlık ruhu ile mücadele etmemiz yatmaktadır. İnancımızın bizlere yüklediği sorumluluk ve tarihimizden aldığımız ilham ile bugünün sıkıntılarından kurtulup, dünya milletler ailesi arasında daha iddialı bir şekilde yerimizi yeniden almamız, ancak bu şekilde mümkün olacaktır.

Bu vesileyle, Malazgirt Zaferi’nin 947. yıldönümünü kutluyor; başta büyük komutan Sultan Alparslan olmak üzere, milletimizin istiklali için canını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

EBRU BEKEN

NOVA MEDYA

GRUP BAŞKANI

Hakkında: Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Öneriyoruz

İLÇEMİZ EMNİYET MÜDÜRÜ TEMEL SALMAN ONURUNA VEDA YEMEĞİ VERİLDİ.

Kaymakamımız Tekin Dundar beraberinde İlçe protokol üyeleri ile İzmir Seferihisar ilçe Emniyet Müdürlüğüne atanan ilçe Emniyet ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir