Bülent Ersoy’un Yüz Peçesini Kızıltepeli Kadınlar İşledi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) bünyesindeki usta öğretici kadınlar, sanatçı Bülent Ersoy’a fotoğraf çekiminde kullanacağı yüz peçesi işledi.

Mardin‘in Kızıltepe ilçesinde Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) bünyesindeki usta öğretici kadınlar, sanatçı Bülent Ersoy‘a fotoğraf çekiminde kullanacağı yüz peçesi işledi.

Kızıltepe ÇATOM’da geleneksel Türk el sanatları usta öğreticisi Meltem Özmen ve Gülfidan Doğan, sanatçı Bülent Ersoy’a gümüş işlemeli ve Mardin yöresine özgü yüz peçesi işledi. Bülent Ersoy, gümüşişlemeli peçeyi ünlü fotoğraf sanatçısı Nihat Odabaşı‘nın çekiminde takacak. Bülent Ersoy’a yüz peçesi yapmanın sevincini yaşadığını dile getiren usta öğretici Meltem Özmen, “Büyük ve güzel duygu. Kızıltepe’den Diva gibi birine ürün yapmak bizim için onur verici bir şey. Ben çok severek ve şeref duyarak yaptım. O peçenin nakışını yaptık. Gümüş ipi ile işlenerek elde ettiğimiz bir model. Çok beğenildi. Umarım Bülent Hanım da çok beğenir ve bizimle devam eder. Dilerim bizim buraya gelir ve bayanlarımıza destek olur” dedi.

“Milano’daki defileye çalışmalar yaptık”

Özel siparişler ürettiklerini belirten Kızıltepe ÇATOM sorumlusu Bahar Yıldız, “Sosyal medya hesaplarından önce ünlü modacı Tanju Babacan’a ulaştık. Tanju Bey’le yaklaşık bir yıldır kadınlarımızla konfeksiyon, moda tasarım üzerine bir çalışmamız var. Şuan 85 kadınımız Tanju Bey’in atölyesine nakış ve boncuk işleri yapıyorlar. Bunun yanı sıra Tanju Bey’in özel siparişlerine ve Milano’daki defilelerine çalışmalar yapıldı. Mardin yöresinin takıları ile eski motifli bir peçeye ihtiyaç olduğunu söylediler. Ben buradaki öğretmenlerimizin bu işin altından kalkacağını bildiğim için yaparız dedim. Hemen öğretmen arkadaşlarla bir araya geldik ve bir beyin fırtınası oluşturduk. Mardin’den eski tarihi gümüş telkarileri bulduk, kumaşımızı bulduk ve hemen başladık. Biz bunları ham olarak çıkarıyoruz, tasarımını Tanju Bey yapıyor. Bu bizler için çok büyük bir mutluluk. İnşallah Bülent Hanım’ı burada da ağırlayacağız. Bizim kadınlarımız burada Bülent Ersoy’u bekliyor” diye konuştu.

EBRU BEKEN

NOVA  MEDYA

GRUP BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir