Yeni Milletvekillerinden Başkan Polat’a ziyaret

24 Haziran Genel Seçimlerinde AK Parti’den Malatya Milletvekili seçilen Ahmet Çakır ile Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı ziyaret ettiler.

Milletvekilleri Ahmet Çakır ile Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediyesi Hizmet binası önünde Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ve çalışanları tarafından karşılandı. Büyükşehir Belediyesi çalışanları çiçeklerle karşıladıkları vekillere yeni görevlerinde başarılar dilediler.

Malatya halkına hizmet etmek şereftir

Hizmet binası içinde personellere kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Ahmet Çakır’dan aldıkları bayrağı daha ileriye taşıyacaklarını söyledi.

Hiçbir projeyi yarım bırakmayacağını vurgulayan Başkan Polat, “Yarım projelerimizi tamamlayıp üstüne daha büyük projeler yaparak ilerlemeye devam edeceğiz. Vekillerimiz bundan sonra Ankara’da Malatya’nın sorunlarının çözümü için koşacaklar. Malatya Büyükşehir Belediyemizin projelerini yakından takip edeceklerdir. Malatya halkına hizmet etmek büyük bir şeref. Vekillerimiz Malatya’yı sokak sokak, cadde cadde, mahalle mahalle çok iyi biliyorlar. Sahanın içerisinden geliyorlar. Bu durum Malatya için çok büyük avantaj. Hizmet mücadelemizde bu şehrin her noktasında izleri var. Doğunun incisi Malatya’yı bundan sonra çok daha güzel yerlere hep birlikte getireceğiz” dedi.

Ekip başarısı Malatya’nın başarısıdır

Hacı Uğur Polat’ın Malatya için bir şans olduğunu belirten Malatya’nın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni Milletvekili Ahmet Çakır yaptığı konuşmada, Malatya Büyükşehir Belediyesinin çok özel ve güzel hizmetler ürettiğini söyledi.

Malatya’nın çok farklı yerlere geldiğini vurgulayan Milletvekili Çakır, “Birlikte uzun süre çalıştığım mesai arkadaşlarıma bu güzel karşılamalarından dolayı teşekkür ediyorum. Sizler çok özel hizmetler yapıyorsunuz. Malatya’nın bugünlere gelmesinde sizlerle oluşturduğumuz o ekip ruhunun çok büyük bir etkisi var. Hepinizin emeği çok büyük. Altyapıdan üstyapıya, kültürel hizmetlerden sosyal hizmetlere, fiziki yapılanmadan, temiz havaya kadar her yerde etkiniz var. Bu şehirde yaşayan insanların daha sağlıklı şartlarda yaşayabilmesini sağlamak için verdiğimiz mücadelenin değeri paha biçilemez. Bu özel ve kutsal bir görevdi. Hepinizin bunda çok önemli katkıları var. Bundan sonra da aynı tabloyu sergileyeceğinizden eminim. Büyükşehir Belediye Başkanımızla uzun zamandır omuz omuza çalışıyorduk. Bu ekibin başarısı Malatya’nın başarısıdır. Bundan önce bize hep destek oldunuz. Bundan sonra da olacağınızdan eminim. Hepinize bir kez daha teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Büyükşehrin çok büyük sorumluluk alanı var

Karşılamadan dolayı Büyükşehir Belediyesi personellerine teşekkür eden Milletvekili Hakan Kahtalı da yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın hizmet çıtasını bundan sonra daha yukarılara taşıyacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk alanın çok büyük olduğuna dikkat çeken Kahtalı, “Büyükşehir Belediyemiz 13 ilçenin tamamından sorumlu, kapsama alanı çok büyük. Bunun organizasyonunu ilçe belediyeleri ile birlikte yapmak, düzeni kurmak çok önemli. Başkanımız Yeşilyurt Belediyesinde gösterdiği performansı burada da gösterecektir. Orada çok güzel işler yaptı. Sosyal-kültürel, altyapı-üstyapı alanında iyi çalışma örnekleri sergiledi. Tecrübeli bir belediye başkanımız. Bizler de memleketimizin huzuru ve refahı için çalışmaya gayret edeceğiz. Diğer milletvekili arkadaşlarımızla birlikte el ele verip Malatya için ülkemiz için çalışacağız. Burada en büyük yol göstericimiz yine Büyükşehir Belediyemiz olacak” ifadelerini kullandı.

Tablo hediye edildi

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve belediye personelleri, milletvekillerine tablolar hediye etti.

 

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA
GRUP BAŞKANI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir