TORBALI’DA EVDE BAKIM YÜZLERCE KİŞİYE ULAŞTI

   TORBALI’DA EVDE BAKIM YÜZLERCE KİŞİYE ULAŞTI…

Torbalı Belediyesi Evde Bakım Birim sağlık ekipleri son bir yılda bakıma muhtaç 1140 vatandaşa evinde baktı.

Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “Dertlere Deva, Yaralara Merhem Oluyoruz”

 

Torbalı Belediyesi’nin ilçe sınırları içerisinde yatağa bağımlı yaşayan 65 yaş üstü  bireyler ve yaş sınırı olmaksızın tüm yatağa bağlı engelliler  için başlattığı evde bakım hizmeti bir yılını doldurdu. Bu bir yıl içerisinde Torbalı’da tam 1140 kişiye evde bakım hizmeti verildi. 1434 kişinin hastaneye sevki gerçekleştirilirken 97 hastaya da reçete tedavisi uygulandı. Yine bu süre zarfında evde bakım biriminde görevli sağlık personeli 376 vatandaşı evlerinde muayene etti. Yüzlerce hastaya da tansiyon ve şeker ölçümü, aşılama, kan tahlili gibi sağlık hizmetleri sunuldu.

VATANDAŞ TELEFONLA ULAŞABİLİYOR

Evde bakım hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, 935 3 112 numaralı telefonu arayarak bu birimle temasa geçebiliyorlar. Ekip ,ilk önce adrese gidip tespitte bulunuyor. Eğer başvuruda bulunan kişinin şartları bakım hizmeti vermeye uygunsa uygulamaya geçiliyor. Ciddi müdahale gerektiren hastalar evde bakım birimi nakil aracıyla hastanelere sevk edilirken bakım hizmetinde süreklilik lüzumu hissedilirse ekip haftanın belli günleri adrese giderek bu hizmeti uyguluyor. Evde bakım hizmetleri hafta içi her gün mesai saatleri arasında veriliyor.

18 PERSONEL GÖREV YAPIYOR

Birimde;1 doktor,1 paramedik,2 hemşire,1 ebe,4 acil tıp teknisyeni,7 şoför,1 yardımcı personel ve1 büro elemanı olmak üzere 18 personel görev yapıyor. Aydın asfaltı üzerindeki Tariş depolarında bir ofisi bulunuyor. 1 ambulansla çalışmalarına başlayan birimde şu an 3 ambulans bulunuyor. Birimin hizmetinde ayrıca 2 adet evde bakım aracı,1 adet yeni doğan aracı bir adet de engelli aracı bulunuyor.  Evde bakım hizmetlerinin tüm maliyetler Torbalı Belediyesi’nin öz kaynakları  tarafından karşılanıyor.
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in eşi Arzu Görmez de evde bakım biriminde bir grup bayanla birlikte gönüllü olarak çalışıyor.

BAŞKAN GÖRMEZ “DERTLERE DEVA,YARALARA MERHEM OLUYORUZ”

İlçe halkının belediye tarafından hayata geçirilen evde bakım hizmetinden son derece memnun olduğuna değinen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar görmez, “1 Şubat 2017 tarihinde faaliyete soktuğumuz Evde Bakım Hizmet Birimimiz yüzlerce kişinin hayır duasını alıyor.  Doktor, sağlık personeli ve alanında uzman bir ekiple beraber, mahalle, mahalle ev-ev geziyoruz. . Eşim Arzu Görmez Hanımefendi de bu birimde gönüllü olarak bulunuyor. Ben de zaman zaman birimin çalışmalarını yerinde takip ediyorum.  Muhtarlarımızın  tespit ve bildirimleriyle yardıma, bakıma ya da acil tedaviye muhtaç vatandaşlarımıza ulaşıyoruz. Tedavi olması gereken vatandaşlarımızı da yine hasta sevk aracımızla hastanelere ulaştırıyoruz. Dertlere deva, yaralara merhem oluyoruz.” dedi.

EBRU BEKEN
NOVA MEDYA GRUP
YÖNETİM KURULU
BAŞKAN ASİSTANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir