Judocular Adana’nın kurtuluşu için mindere çıktı

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği Adana Kurtuluş Kupası Judo Turnuvası heyecan fırtınası estirdi.

Judocular Adana’nın kurtuluşu için mindere çıktı

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıldönümü olan 5 Ocak kutlamaları kapsamında Adana Büyükşehir Belediyesi’nce organize edilen Adana Kurtuluş Kupası Judo Turnuvası heyecan dolu karşılaşmalara sahne oldu. 200 sporcunun mücadele verdiği turnuvada 11 sıklette şampiyonlar belirlendi.
Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın Türkiye Judo Federasyonu Adana İl Temsilciliği ile işbirliği içinde organize ettiği Adana Kurtuluş Kupası Judo Turnuvası’na Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kırşehir illeri ile Azerbaycan’dan 200 sporcu katıldı. Serinevler Spor Salonu’nda gerçekleştirilen turnuvada bayanlar 20 kiloda Ayşenur Alıç (Kahramanmaraş), 24 kiloda Irmak Avcı (Kahramanmaraş), 32 kiloda Esmagül Özakan (Kahramanmaraş), 36 kiloda Zeynep Birdal (Adana), 40 kiloda Beyza Yaman (Adana) ve 44 kiloda Zümrüt Doğan (Kahramanmaraş) altın madalya kazandı. Erkeklerde ise 22 kiloda Halil Eren Bal (Adana), Melikaliyev Nurla (Azerbaycan), 46 kiloda Remzican Yıldırım ve 50 kiloda Garayev Uğur (Azerbaycan) şampiyon oldu.
Şeref kürsüsüne çıkan judocuların ödüllerini Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Hizmetleri Şube Müdürü Kadir Gül, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Judo Federasyonu yöneticileri verdi.
Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıldönümü 5 Ocak onuruna düzenlenen turnuvada bir araya gelen judo camiasına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün selam ve sevgilerini ileten Spor Hizmetleri Şube Müdürü Kadir Gül, sporun birleştirici, bütünleştirici gücünü yansıtan organizasyonlara destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

HALİL İBRAHİM DİNCEL

NOVA MEDYA GRUP

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir