Belediyeden soba yakma hizmeti..

Dursunbey Belediyesi, sosyal bir projeye imza atarak evinde sobasını yakamayacak durumda olan yaşlıların sobasını yakıyor.

Dursunbey Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren evde bakım, temizlik ve tadilat hizmetleri ekipleri, yaşlıların ihtiyaç duydukları konularda, her an yanlarında bulunarak gündelik yaşamlarını daha kolay bir hale getirmeye devam ediyor.

 

Bu kapsamda önemli projelere imza atan Dursunbey Belediyesi, Başkan Bahçavan’ın talimatı ile sobalarını yakamayan ve yakmakta güçlük çeken yaşlıların sobalarını yakmaya başladı. Özellikle soğuk kış aylarında yaşlı vatandaşların en çok zorluk çektiği konuların başında gelen bu durum, hizmetten yararlananları da oldukça memnun ediyor.

 

Sabah saatlerinde gündelik olarak belirlenen evlere ziyaretlerini gerçekleştiren ekipler, yaşlıların odun, kömür gibi yakacak malzemelerini taşıyor ve sobalarını yakıyorlar. Konu hakkında açıklama yapan Dursunbey Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fahri Bahçavan, soğukların başladığı bugünlerde yakacakları odun, kömür gibi malzemeleri taşıma konusunda oldukça güçlük çeken yaşlıların yardımına koştuklarını söyledi. Fahri Bahçavan yaptığı açıklamada; “Belediye olarak Başkanımızın talimatı ile her zaman olduğu gibi yaşlılarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda yaşlılarımızın sobalarını yakma hizmetimiz devam ediyor. Bu yıl 48 yaşlımızı tespit ederek bu hizmetten faydalandırıyoruz. Ekiplerimiz sabah ve akşam saatlerinde evleri ziyaret ederek sobaları yakıyorlar. Bizlere destek olduğu için Başkanımıza ve ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Hizmetten yararlanan yaşlı vatandaşlarda duydukları memnuniyeti dile getirerek Dursunbey Belediyesine teşekkürlerini ilettiler.

FİKRİYE GENÇ

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı. Halil İbrahim DİNÇEL; 1994 yılında kurmuş olduğu NOVA MEDYA GRUP ( Siyasi, Sektörel, Sosyal, Toplumsal, Eğitsel, Sportif ve Eğlence içerikli Yerel, Bölgesel ve Ulusal) olmak üzere 23 dergi ve 28 gazetenin imtiyaz sahibi olup; aynı zaman da Nova Medya Grup, Çapanoğlu Medya Grup ve Armağan Medya Gruplarının da Yönetim Kurulu Başkanıdır. Yazarımızın bu güne kadar yazmış olduğu Tarihi, Dini, Milli Araştırma, Hikâye, Fıkra ve Derleme türünde 34 kitabı bulunmakta olup bunlardan 10 adedi basılmış 24 adedi ise basım aşamasındadır. Halil İbrahim DİNÇEL; Bu çalışmalarının yanında birçok siyasinin de danışmanlığını sürdürmektedir. Anlayışı; DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE olan yazarımızın yaşam felsefesi ise ‘MUHSİN ÇELEBİ olmaktır gayemiz’ sözü ile noktalanır. Tanımak isteyen her fert ile tanışır. ‘Dağ Abdala gelmez ise Abdal dağa yürür ’der. “İNAT İLE GİRMEYİN SOY-SOP FASLINA İT İSE İT, KURT İSE KURT DÖNER ASLINA” Saygılarımızla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir